compare
Alsat-M
alsat-m.tv
3.0/5.0
by
WebstatsDomain

Alsat-m.tv

Alsat-M

ALSAT-M Televizioni Kombetar Maqedoni, web faqja oficiale
Keywords: alsat m, alsat, alsat mk, alsat m live, alsatm, alsat-m, nga vendi, dhe, macedonia, lajme

Google ads

Similar websites analysis

Favicon of albalove.ch  

Albalove.ch - Lajme nga Maqedonia, Kosova, Shqiperia, Bota dhe Sporti

Lajme nga maqedonia, kosova, shqiperia, bota dhe sporti rifreskim çdo 20 minuta, me të rejat dhe më të fundit

Popularity:

tags for albalove.ch shqip / alsat shqip / lajme shqip / vizion plus

Favicon of lajmeshqip.org  

Lajmeshqip.org - Lajme Shqip - Lajmet e fundit, Lajme Shqiperi, Lajme Kosove...

Ketu mund ti gjeni lajmet me te reja si nga vendi dhe bota!

Popularity:

tags for lajmeshqip.org lajme / lajme shqip / shqip lajme / lajme maqedoni

Favicon of lajmetshqip.com  

Lajmetshqip.com - Lajme shqip, lajmet shqip, lajmet e fundit ne shqip nga Shqiperia dhebota...

Lajmet shqip eshte nje faqe me informacione nga me te ndryshmet.na ndiqni dhe do te merrni informacionet

Popularity:

tags for lajmetshqip.com lajme / lajme ne shqip / lajme shqip / lajme shqiptare

Favicon of www.albobserver.com  

Albobserver.com - Albania Observer - Agjenci lajmesh ne gjuhen shqipe

Albania observer - agjenci lajmesh ne gjuhen shqipe. Albanian worldwide news agency

Popularity:

tags for www.albobserver.com lajme / - lajme shqip nga vendi / start - lajme nga vendi / lajme nga vendi

Favicon of www.shqiperia.com  

Shqiperia.com - Shqiperia, Albania. Lajme, Kulture, Historia shqiptare

Faqja e pare e shqiperia.com me shume informacione te pergjithshme mbi shqiperine, shtypin e dites

Popularity:

tags for www.shqiperia.com lajme / shqip / shqiptare / nga

Favicon of www.10minuta.com  

10minuta.com - Lajmet, Lajme Shqip, Lajmet e fundit, Lajmi i fundit nga Kosova | 10minuta...

Gazeta lajm shqip online nga kosova, lajmet e fundit nga vendi dhe bota sot, 10minuta.com

Popularity:

tags for www.10minuta.com lajme / shqip / kosova / shqiptare

Favicon of www.albanianscreen.tv  

Albanianscreen.tv - Albanian Screen TV - Televizioni i të gjithë shqiptarëve, lajmet efundit...

Në qendër të televizionit albanian screen janë njerëzit, shqiptaret me të drejtën e tyre përtu informuar

Popularity:

tags for www.albanianscreen.tv filma shqip / lajme shqiperia / lajme bota / dhe

Favicon of www.lajmifundit.al  

Lajmifundit.al - Lajmi Fundit , Lajme shqip

Lajmi i fundit | lajmifundit.al, portali i vetem me lajme shqip 24 ore ne 24 nga shqiperia, kosova

Popularity:

tags for www.lajmifundit.al lajme - lajme shqip - lajmifundit / shqiptare / nga / rajoni

Favicon of www.rtklive.com  

Rtklive.com - RTK

Popularity:

tags for www.rtklive.com lajme / shqip / radio televizioni i kosovës / kosova

Favicon of www.pcworld.al  

Pcworld.al - PCWorld Albanian | Lajme shqip për Internet, Inovacion, Teknologji...

Pcworld albanian, revistë për teknologji në gjuhën shqipe.i dedikohet tregut të shqipërisë

Popularity:

tags for www.pcworld.al lajme per teknologji / pcworld shqip / dhe / revista pc world

Favicon of lajmpress.com  

Lajmpress.com - Gazeta LAJM

Web faqja zyrtare e gazetës lajm

Popularity:

tags for lajmpress.com shkup / maqedoni / lajme / shqip

Favicon of www.illyriapress.com  

Illyriapress.com - home - ILLYRIA

Illyria | gazeta shqiptaro-amerikane në new york

Popularity:

tags for www.illyriapress.com maqedoni / lajme / shqip / macedonia

Favicon of engjellushet.ch  

Engjellushet.ch - Alba Chat | Dardania Chat | O Sa Mire | Episodi | Muzik Shqip...

Engjellushet.ch eshte nje web faqe shqip, e cila ju ofron alba chat, humor shqip, dardania chat

Popularity:

tags for engjellushet.ch engjellushet.ch eshte nje web faqe shqip / muzik shqip / lajme nga maqedonia / shqip chat

Favicon of ina-online.net  

Ina-online.net - ILIRIA NEWS AGENCY

Iliria news agency - agjencia e lajmeve ina maqedoni

Popularity:

tags for ina-online.net lajme / shqip / maqedoni / kosova

Favicon of www.oranews.tv  

Oranews.tv - Ora News - Të parët për lajmin e fundit

Radio televizioni ora news, cdo ore nje edicion, cdo minute nje lajm

Popularity:

tags for www.oranews.tv lajme / video / shqip / ora news lajme

Favicon of www.itshqip.com  

Itshqip.com - Informatika Shqiptare | itshqip.com - Tutoriale, lajme...

Itshqip.com - informatika shqiptare eshte faqe e krijuar fillimisht per te bashkuar te rrinjet shqiptar ne internet

Popularity:

tags for www.itshqip.com tutoriale shqip / video tutoriale / guida shqip / it lajme

Favicon of www.ngjarjet.com  

Ngjarjet.com - Lajmet e fundit, lajmet e fundit nga shqiperia, lajmet e fundit nga kosova...

Ngjarjet.com eshte nje webfaqje per arkivim dhe lexim sa me te leht dhe te shpejt te te gjitha lajmeve

Popularity:

tags for www.ngjarjet.com lajme / shqip / lajme shqip / social bookmarking shqip

Favicon of www.shqiperiaonline.tv  

Shqiperiaonline.tv - Shqiperia Online .Tv - Lajme Shqip

Shqiperia online.tv - pikenisja e cdo shqiptari ne internet.lajme shqip, informacione, kuriozitete

Popularity:

tags for www.shqiperiaonline.tv shqip / lajme shqip / albania / shqiperia

Favicon of titra.al  

Titra.al - Titra.Al Filma me Titra Shqip

Titra.al - filma me titra shqip - shkarko titra shqip per filma 2012 - filmat dhe serialet me te fundit

Popularity:

tags for titra.al shqip / lajme shqip / gazeta shqip / filma shqip

Show more
Google ads

Sites with a similar domain name

We found 19 websites. With this list of domains you can understand how other people use the domain name with the same domain name

Domain PageRank Popularity Safety
Alsatary Hosting | Web Hosting , Reseller Hosting , VPS and Dedicated , Jordan Hosting   alsatary.com Google PageRank for www.alsatary.com
FAI fournisseur connexion internet et abonnement satellite, wifi-wimax, fibre optique. Alsatis   alsatis.com Google PageRank for www.alsatis.com
АЛСАТ-М на Македонски јазик   alsat.mk Google PageRank for alsat.mk
Alsatary Hosting | Web Hosting , Reseller Hosting , VPS and Dedicated , Jordan Hosting   alsatary.net Google PageRank for alsatary.net
Alsat.az - Azərbaycan elan saytı | Elanlar | Pulsuz elan ver | Alqı Satqı   alsat.az Google PageRank for alsat.az
Alsatica - Portail des Savoirs en Alsace   alsatica.eu Google PageRank for www.alsatica.eu
Alsatkirayaver.com - Acil, Sahibinden, Sat l k, Kiral k, Emlak, Araba   alsatkirayaver.com Google PageRank for alsatkirayaver.com
FAI Fournisseur d'accès internet haut débit pour entreprises - Alsatis Entreprises   alsatis-entreprises.com Google PageRank for www.alsatis-entreprises.com
Alsatary Hosting | Web Hosting , Reseller Hosting , VPS and Dedicated , Jordan Hosting   alsatary.info Google PageRank for alsatary.info
İş ,cep, bilgisayar, ilanları, telefonu,tekne fiyatları, makinesi, motosiklet, kariyer, hizmet, kiralık, satılık, com, emlak, alışveriş, araba,  alsatkiralat, sahibinden, galeriden   alsatkiralat.com Google PageRank for alsatkiralat.com
★선물 전문쇼핑몰 알사탕닷컴★   alsatang.com Google PageRank for alsatang.com
AlSatBay.com | Türkiye | İnternet Tanıtım Emlak Günlük İlan Rehber   alsatbay.com Google PageRank for www.alsatbay.com
Alsat Forums   alsatforum.com Google PageRank for alsatforum.com
Al's Attire   alsattire.com Google PageRank for alsattire.com
Kestane Balı, Bal, Arı balı, kestane balı, Akçakoca kestane balı   alsatarim.com Google PageRank for alsatarim.com
الساتي تو يو - الصفحة الرئيسية   alsati2u.com Google PageRank for www.alsati2u.com
Alsativa Sociedad Cooperativa   alsativa.es Google PageRank for www.alsativa.es
Alsatourisme : les meilleures visites de tourisme en Alsace   alsatourisme.fr Google PageRank for alsatourisme.fr
İkinci El Eşya Alanlar İkinci El | Mobilya | Beyaz Eşya Alım Satım   alsatikincielesya.com Google PageRank for alsatikincielesya.com
Show more

General Statistics

Title: Alsat-M
Description: ALSAT-M Televizioni Kombetar Maqedoni, web faqja oficiale
Pagerank: Google PagerankTake this button and put in your website
SEO score: 50%
Website Worth: $19,516 USD
Web Safety:
Web safety signals the level of trust for the site's suitability for all users.
Child Safety:
Child safety signals the level of trust for the site's suitability for children.
Alexa Rank: 90,852
Primary Traffic:
The country where current domain is most popular relative to the other countries
Germany
Alexa backlinks: 197
Webstatsdomain backlinks:
IP-address: 5.9.8.157 [Trace] [Reverse]
Server Location: Germany
Date Registered: 2007-03-26 05:09:20
Site Age: 7 years and 0 months
Pageviews per User: 2.6
Average Time on Site: 03:20
Search Percent:
Estimated percentage of visits to alsat-m.tv that came from a search engine
25.8%
Bounce:
Estimated percentage of visits to alsat-m.tv that consist of a single pageview
44%
Daily Pageviews: n\a
Load Time: 1.42 seconds
Show more

Contact information:

http://alsat-m.tv/kontakt.html - Alsat-M - Kontakt
See alsat-m.tv contact information in whois record

Website categories

Currently, we found 19 categories on alsat-m.tv
alsat-m 21 sites macedonia 4'075 sites
lajme 1'107 sites shqip 2'135 sites
shkup 68 sites maqedoni 121 sites
televizioni kombetare 3 sites albart 9 sites
muhamed zeqiri 3 sites image 227'789 sites
nga 5'734 sites kontakt 94'571 sites
mpb 1'742 sites video 995'644 sites
web 554'189 sites profile 115'549 sites
sociale 5'765 sites nga vendi 3 sites
dhe 7'776 sites
Show more

Visitors Localization

Traffic Estimations Medium
Traffic Rank 90,852th most visited website in the World most visited website in the World
Germany 25 Macedonia 20.3
Australia 16.8 United States 14.3
Albania 12.3 Switzerland 3.9
Bulgaria 1.8

Alexa traffic graph analysis

Alexa traffic rank show how popular a site is relative to other sites. Alsat-m.tv is ranked 90,852 in the world (among the 30 million domains). A low rank means that your website gets a lot of visitors.

Alexa rank: 90,852 visit alexa Alexa backlinks: 197
This report show rough estimate of alsat-m.tv's popularity
The top queries driving traffic to alsat-m.tv from search engines.
alsat m
alsat
alsat mk
alsat m live
alsatm
alsat.mk
alsat-m
alsat mk lajmet
lajmet ne maqedoni
tetova 1

Web safety analysis

alsat-m.tv is safe website. This information from Google, AVG Threat Labs, McAfee SiteAdvisor, Wot.

Google Safebrowsing: Safe
Avg Antivirus Safe
Wot Raiting Good
SiteAdvisor Safe
Child Safety Excellent
Copy & paste code at your website:

just copy & paste the snippet into your website!

just copy & paste the snippet into your website!

Domain Name Analysis

Using this list of sites you can analyze domain name

Domain Name: alsat-m.tv
Registrar: GoDaddy.com, LLC
Domain Age: 7 years
Creation: 2007-03-26
Expiration: 2014-03-26
See alsat-m.tv whois information

Websites hosted on same IP

Domain Popularity PageRank
Alsat-M alsat-m.com Check google pagerank for alsat-m.com

Domain Availability

Register the various extensions of your domain to protect your brand from cybersquatters.
Domains (TLD) Availability
alsat-m.com
alsat-m.net
alsat-m.org
alsat-m.info
alsat-m.biz
alsat-m.us

Typo Availability

Register the various typos of your domain to protect your brand from phishing attempts and cybersquatters.
Domains (TLD) Availability
slsat-m.com Available. Book it now!
aksat-m.com Available. Book it now!
alaat-m.com Available. Book it now!
alsst-m.com Available. Book it now!
alsar-m.com Available. Book it now!
alsat-n.com Available. Book it now!
qlsat-m.com Available. Book it now!
apsat-m.com Available. Book it now!
aldat-m.com Available. Book it now!
alsqt-m.com Available. Book it now!
alsay-m.com Available. Book it now!
alsat-h.com Available. Book it now!
Show all
Show more

Keywords Consistency

In this table we show keywords that are most commonly found on the site. Words marked with 2 or 3 stars best describe the theme of the site, as found in the main site html tags.

  Keywords Freq Title Desc <H> Anchors
nga 27
image 27
video 23
alsat-m 15
tepr 14
  Keywords (2 words) Freq Title Desc <H> Anchors
lajme nga 10
nga sporti 10
nga vendi 9
epidemia e fruthit 5
zv/drejtori i dap 4
  Keywords (3 words) Freq Title Desc <H> Anchors
lajme nga sporti 10
nuk paguan tatim 4
trheq kandidatin pr president 4
thai ta trheq kandidatin 4
zv/drejtori i dap nuk 4

Headings

Excellent, your website is structured using HTML headings (<H1> to <H6>). Always Use an <H1> Heading Tag. Search engines place a lot of value on the text inside <H1> tags, so make sure that it's optimized and well-represents the page contents.

<H1> <H2> <H3> <H4> <H5> <H6>
150030
<H1> "rruga drejt...", mysafir adem demaçi
<H2> demaçi: thaçi ta tërheq kandidatin për president
<H2> "e premte, 13" (friday the 13th)
<H2> "frenk dhe xhoni"(frankie and johnny )
<H2> bletëza maja
<H2> shrek 4
<H5> 'pizzicato' - 26.03.2014
<H5> '15 minuta'
<H5> 'pizzicato' - 25.03.2014
Show more

Website Load Time Analysis

Website load time is important factor,because Google is taking site’s loading speed into consideration in determining its ranking. Even though this will not land a big impact, it is still something we (webmasters) should really look into. The reason is pretty simple – majority of visitors are usually in rush and no one is fond of waiting half a century before the website finally load its content or failed to load. At the last check on 2013-12-22, website load time was 1.42. The highest load time is 1.42, the lowest load time is 1.20, the average load time is 1.28.

Website worth

Estimated worth website
Copy & paste code at your website:
Estimated worth website
Copy & paste code at your website:
Get Widget!
Google ads

0reviews

Select

captcha
Enter the code shown above