compare
Chat Shqiptar - Bisedo Shqip - Mundesuar nga Irc.Albasoul.Com
chat.albasoul.com
3.0/5.0
by
WebstatsDomain

Chat.albasoul.com

Chat Shqiptar - Bisedo Shqip - Mundesuar nga Irc.Albasoul.Com

Chat Shqip - Bisedoni shqip me shqiptare nga mbare bota ne komunitetin me te madh virtual ne Internet, Komunitetin Albasoul! Ne jemi nje nder rrjetet me te vjeter shqiptare te IRC.Na vizitoni tek irc...
Keywords: albasoul, shpirti i shqiptarit, albasoul.com, www.albasoul, poema e mjerimit, chati, shqip, shqiptar, shqiperia, albania

Google ads

Similar websites analysis

Favicon of www.shqiperiaonline.tv  

Shqiperiaonline.tv - Shqiperia Online .tv - Lajme Shqip

Shqiperia online.tv - pikenisja e cdo shqiptari ne internet.lajme shqip, informacione, kuriozitete

Popularity:

tags for www.shqiperiaonline.tv shqip / shqiperia / albania / lajme shqip

Favicon of www.shqiperia.com  

Shqiperia.com - Shqiperia, Albania. Lajme, Kulture, Historia Shqiptare

Faqja e pare e shqiperia.com me shume informacione te pergjithshme mbi shqiperine, shtypin e dites

Popularity:

tags for www.shqiperia.com shqiperia / albania / shqip / albanian

Favicon of www.kosovarja-ks.com  

Kosovarja-ks.com - Kosovarja

Revista “kosovarja” është njëra ndër revistat më jetëgjata në kosovë.filloi të botohejnë vitin 1971

Popularity:

tags for www.kosovarja-ks.com kosova / shqip / shqiperia / shqiperi

Favicon of www.albanian-riviera.net  

Albanian-riviera.net - Albanian Riviera | Discover Albanias Best Holiday Destination

Albanian riviera is probably the best holiday destination in albania.discover the main attractionswhich

Popularity:

tags for www.albanian-riviera.net holidays in albania / beaches in albanian riviera / albanian riviera / riviera

Favicon of www.forumishqiptar.com  

Forumishqiptar.com - Forumi Shqiptar

Forumi shqiptar eshte kuvendi me i madh shqiptar ne internet.na vizitoni ne adresen http : //www

Popularity:

tags for www.forumishqiptar.com shqiperia / albania / albasoul / shqiptar

Favicon of www.albemigrant.com  

Albemigrant.com -

Popularity:

tags for www.albemigrant.com albania / shqiperia / kosova / shqip

Favicon of www.teksteshqip.com  

Teksteshqip.com - Tekste Këngësh Shqip Dhe Videoklipe

Muzikë shqiptare me mijëra tekste këngësh shqip dhe videoklipe nga të gjitha trevat shqiptare

Popularity:

tags for www.teksteshqip.com shqip / kosova / albania / albanian

Favicon of smarttronik.com  

Smarttronik.com - Shitore Online Për Elektronikë Dhe Automatikë Prishtinë Kosova...

Mirësevini - smarttronic

Popularity:

tags for smarttronik.com kosova / albania / shqiperia / prishtina

Favicon of www.standard.al  

Standard.al - Gazeta Standard

Gazeta standard, web faqe shqiptare ne internet, muzike te reja, lajme nga kosova, shqiperia, mp3 falas

Popularity:

tags for www.standard.al shqiperia / lajmet shqip / music shqip / top albume muzikore shqip

Favicon of www.gjuhashqipe.com  

Gjuhashqipe.com - Gjuha Shqipe

Synon që të jetë portali më i madh shqiptar, me softuerë, shërbime, shkencë e lajme që kanëtë

Popularity:

tags for www.gjuhashqipe.com shqip / kosova / shqiperia / shqipe

Favicon of engjellushet.ch  

Engjellushet.ch - Alba Chat | Dardania Chat | o sa Mire | Episodi | Muzik Shqip...

Engjellushet.ch eshte nje web faqe shqip, e cila ju ofron alba chat, humor shqip, dardania chat

Popularity:

tags for engjellushet.ch shqiperia / kosova / shqip chat / alba chat

Favicon of www.illyriapress.com  

Illyriapress.com - Home - Illyria

Illyria | gazeta shqiptaro-amerikane në new york

Popularity:

tags for www.illyriapress.com shqiperi / shqip / albanian / albania

Favicon of www.kombetare.al  

Kombetare.al - Gazeta Kombetare | Lajmet e Fundit Nga Vendi Dhe Bota

Gazete e perditshme shqiptare kombetare me lajmet me te fundit nga vendi, rajoni dhe bota

Popularity:

tags for www.kombetare.al shqip / albania / shqiperia e bashkuar / lajme

Favicon of www.kohajone.com  

Kohajone.com - Koha Jone - Home

Koha jone, e perditshme e pavarur shqiptare

Popularity:

tags for www.kohajone.com albania / shqip / tv shqip / gazeta shqip

Favicon of www.infoalbania.org  

Infoalbania.org - Miresevini - Infoalbania.org

Infoalbania.org - lajme sport mistere travel lifestyle finance teknologji

Popularity:

tags for www.infoalbania.org shqip / kosova / shqiperi / lajme

Favicon of www.24-ore.com  

24-ore.com - 24 Ore Lajme

Gazete elektronike ne gjuhen shqipe.jep lajme nga shqiperia, kosova, maqedonia, ballkani dhe bota/

Popularity:

tags for www.24-ore.com albanian / albania / shqiperia / kosova

Favicon of ina-online.net  

Ina-online.net - Iliria News Agency

Iliria news agency - agjencia e lajmeve ina maqedoni

Popularity:

tags for ina-online.net shqip / kosova / shqiperia / lajme

Favicon of www.rilindjademokratike.com  

Rilindjademokratike.com - Gazeta Rilindja Demokratike - Online

Gazeta rilindja demokratike - online

Popularity:

tags for www.rilindjademokratike.com albania / pd shqiperi / lajme nga shqiperia / albanian news

Favicon of www.portalpune.com  

Portalpune.com - Portal Pune - Jobs Portal

Portalpune.com, misioni i portalpune.com eshte qe punekerkuesit t’i informoj ne kohe reale per vende

Popularity:

tags for www.portalpune.com kosova / shqiperi / albania / prishtina

Show more
Google ads

General Statistics

Title: Chat Shqiptar - Bisedo Shqip - Mundesuar nga Irc.Albasoul.Com
Description: Chat Shqip - Bisedoni shqip me shqiptare nga mbare bota ne komunitetin me te madh virtual ne Internet, Komunitetin Albasoul! Ne jemi nje nder rrjetet me te vjeter shqiptare te IRC. Na vizitoni tek irc.albasoul.com more
Pagerank: Google PagerankTake this button and put in your website
SEO score: 56%
Website Worth: $16,577 USD
Web Safety:
Web safety signals the level of trust for the site's suitability for all users.
Child Safety:
Child safety signals the level of trust for the site's suitability for children.
Alexa Rank: 109,198
Primary Traffic:
The country where current domain is most popular relative to the other countries
United States
Alexa backlinks: 125
Webstatsdomain backlinks:
IP-address: 176.34.122.171 [Trace] [Reverse]
Server Location: Ireland
Pageviews per User: 1.7
Average Time on Site: 00:55
Search Percent:
Estimated percentage of visits to chat.albasoul.com that came from a search engine
42.4%
Bounce:
Estimated percentage of visits to chat.albasoul.com that consist of a single pageview
53.8%
Daily Pageviews: n\a
Contact information: try to find contact info in whois information
Load Time: 0.38 seconds
Show more

Website categories

Currently, we found 20 categories on chat.albasoul.com
chati 37 sites shqip 2'132 sites
shqiptar 780 sites shqiperia 734 sites
albania 4'743 sites albasoul 31 sites
albanian 1'461 sites shqiperi 503 sites
kosova 1'790 sites webchat 1'154 sites
dardaniachat 13 sites albamatrix 31 sites
fajtori 7 sites albnetwork 6 sites
dardania 136 sites knaqu 11 sites
fol 492 sites irc 7'128 sites
network 221'135 sites #shqiperia 25 sites
Show more

Visitors Localization

Traffic Estimations Medium
Traffic Rank 109,198th most visited website in the World most visited website in the World
United States 62.5 Germany 9.5
Albania 7 Netherlands 6.9
Canada 4.8 Italy 2.4
2.1

Alexa traffic graph analysis

Alexa traffic rank show how popular a site is relative to other sites. Chat.albasoul.com is ranked 109,198 in the world (among the 30 million domains). A low rank means that your website gets a lot of visitors.

Alexa rank: 109,198 visit alexa Alexa backlinks: 125
This report show rough estimate of chat.albasoul.com's popularity
The top queries driving traffic to chat.albasoul.com from search engines.
albasoul
shpirti i shqiptarit
albasoul.com
www.albasoul
poema e mjerimit
bisedo shqip
albasoul lajmet e fundit
www.albasoul.com
fjalet e qiririt
mjerimi migjeni

Web safety analysis

chat.albasoul.com is safe website. This information from Google, AVG Threat Labs, McAfee SiteAdvisor, Wot.

Google Safebrowsing: Safe
Avg Antivirus Safe
Wot Raiting Good
SiteAdvisor Safe
Child Safety Excellent
Copy & paste code at your website:

just copy & paste the snippet into your website!

just copy & paste the snippet into your website!

Websites hosted on same IP

Domain Popularity PageRank
Shpirti i Shqiptarit :: Shqiptare te bashkuar per nje Shqiperi te bashkuar ! www.albasoul.com Check google pagerank for www.albasoul.com
Forumi Shqiptar www.forumishqiptar.com Check google pagerank for www.forumishqiptar.com
Mirserdhet ne faqen e Vasil Toles www.vasiltole.com Check google pagerank for www.vasiltole.com
Iso - Polifonia Shqiptare www.isopolifonia.com Check google pagerank for www.isopolifonia.com
Ju lumshin këmbët! Mirë se erdhët në Përmet! www.permeti.com Check google pagerank for www.permeti.com
Shtypi Shqiptar Shqiperi Kosove Maqedoni www.shtypishqiptar.com Check google pagerank for www.shtypishqiptar.com
Shqiperia - Albania www.shqiperia.org Check google pagerank for www.shqiperia.org
Letersia.com www.letersia.com Check google pagerank for www.letersia.com

Keywords Consistency

In this table we show keywords that are most commonly found on the site. Words marked with 2 or 3 stars best describe the theme of the site, as found in the main site html tags.

  Keywords Freq Title Desc <H> Anchors
shqiptar 5
shqip 5
shqiperia 4
chat 4
dardania 3

Headings

Bad, your website is not structured using HTML headings (<H1> to <H6>). You urgently need to use HTML headings (<H1> to <H6>),necessarily need to use H1 Heading Tag.

<H1> <H2> <H3> <H4> <H5> <H6>
000000

Website Load Time Analysis

Website load time is important factor,because Google is taking site’s loading speed into consideration in determining its ranking. Even though this will not land a big impact, it is still something we (webmasters) should really look into. The reason is pretty simple – majority of visitors are usually in rush and no one is fond of waiting half a century before the website finally load its content or failed to load. At the last check on 2013-12-26, website load time was 0.38. The highest load time is 0.43, the lowest load time is 0.33, the average load time is 0.38.

Website worth

Estimated worth website
Copy & paste code at your website:
Estimated worth website
Copy & paste code at your website:
Get Widget!
Google ads

0reviews

Select

captcha
Enter the code shown above