compare
___| Shkabaj |___  Start Here | Fillo Ketu
shkabaj.tk
2.5/5.0
by
WebstatsDomain

Shkabaj.tk

___| Shkabaj |___ Start Here | Fillo Ketu

Shkabaj.net, Shkabaj.mobi, and Shkabaj App: the leading Albanian source for information and entertainment.
Keywords: shkabaj, shkabaj tk, tv shqip, tv shqip live, shkabaij, radio, revista, dhe, shkabaj app, lajme shqip

Google ads

Similar websites analysis

Favicon of www.balkanweb.com  

Balkanweb.com - Balkanweb - Faqja Kryesore | Lajme - Shqiperia - Rajoni - News 24 Live...

Balkanweb, që nga krijimi i saj në shkurt të vitit 2000, është faqja kryesore e lajmeve për shqipërinë

Popularity:

tags for www.balkanweb.com shqiperia / lajm / lajme sportive / lajme

Favicon of www.radiokosovaelire.com  

Radiokosovaelire.com - Radio Kosova e Lirë, Wwwradiokosovaelirecom

Radio kosova e lire, radio kosova e lire, radio kosova e lire web portal, radio kosova e lire web portal

Popularity:

tags for www.radiokosovaelire.com nga radio kosova / radio kosova e lire web portal / radio kosova e lire / radio

Favicon of www.shqiperia.com  

Shqiperia.com - Shqiperia, Albania. Lajme, Kulture, Historia Shqiptare

Faqja e pare e shqiperia.com me shume informacione te pergjithshme mbi shqiperine, shtypin e dites

Popularity:

tags for www.shqiperia.com shqiperia / shqip / moti / filma

Favicon of albalove.ch  

Albalove.ch - Lajme Nga Maqedonia, Kosova, Shqiperia, Bota Dhe Sporti.lajme Shqip...

Lajme nga maqedonia, kosova, shqiperia, bota dhe sporti rifreskim çdo 20 minuta, me të rejat dhe më të fundit

Popularity:

tags for albalove.ch lajme nga maqedonia / lajme nga shqiperia / lajme nga kosova / lajme nga sporti

Favicon of www.albanianscreen.tv  

Albanianscreen.tv - Albanian Screen tv - Televizioni i Të Gjithë Shqiptarëve, Lajmet Efundit...

Në qendër të televizionit albanian screen janë njerëzit, shqiptaret me të drejtën e tyre përtu informuar

Popularity:

tags for www.albanianscreen.tv filma shqip / lajme shqiperia / lajme bota / lajmet e fundit

Favicon of www.iheart.com  

Iheart.com - Iheartradio | Real & Custom Radio Stations - Listen Free Online

Listen to live radio stations, create your own artist radio from 15 million free songs, or tune in to

Popularity:

tags for www.iheart.com live / radio stations / custom radio / radio

Favicon of lajmetshqip.com  

Lajmetshqip.com - Lajme Shqip, Lajmet Shqip, Lajmet e Fundit ne Shqip Nga Shqiperia Dhebota...

Lajmet shqip eshte nje faqe me informacione nga me te ndryshmet.na ndiqni dhe do te merrni informacionet

Popularity:

tags for lajmetshqip.com lajme shqip / lajme ne shqip / lajmet shqip / lajme

Favicon of www.kosovarja-ks.com  

Kosovarja-ks.com - Kosovarja

Revista “kosovarja” është njëra ndër revistat më jetëgjata në kosovë.filloi të botohejnë vitin 1971

Popularity:

tags for www.kosovarja-ks.com kosova / shqiperia / shqip / shqiperi

Favicon of www.shqiperiaonline.tv  

Shqiperiaonline.tv - Shqiperia Online .tv - Lajme Shqip

Shqiperia online.tv - pikenisja e cdo shqiptari ne internet.lajme shqip, informacione, kuriozitete

Popularity:

tags for www.shqiperiaonline.tv shqiperia / lajme shqip / shqip / shqiperia online

Favicon of www.10minuta.com  

10minuta.com - Lajmet, Lajme Shqip, Lajmet e Fundit, Lajmi i Fundit Nga Kosova | 10minuta...

Gazeta lajm shqip online nga kosova, lajmet e fundit nga vendi dhe bota sot, 10minuta.com

Popularity:

tags for www.10minuta.com kosova / shqip / lajme / gazeta

Favicon of lajmeshqip.org  

Lajmeshqip.org - Lajme Shqip - Lajmet e Fundit, Lajme Shqiperi, Lajme Kosove...

Ketu mund ti gjeni lajmet me te reja si nga vendi dhe bota!

Popularity:

tags for lajmeshqip.org lajme shqip / shqip lajme / lajme shqiperi / lajme maqedoni

Favicon of aulona.de  

Aulona.de - Aulona.de | tv Shqip Live, Radio Shqip Live, Drejtperdrejt Edhe Nga Mobili Juaj...

Tv shqip live drejtperdrejt, radio shqip live, shtypi ditor, lajmet e fundit gazeta shqip

Popularity:

tags for aulona.de shqip / radio / lajme / shqiptare

Favicon of www.kosovapress.com  

Kosovapress.com - Lajmet e Fundit - Kosovapress

Agjencia e pavarur e lajmeve kosovapress sjell tek ju lajmet e fundit shqip nga kosova, rajoni dhe bota

Popularity:

tags for www.kosovapress.com lajme shqip / kosova / shqip / lajme

Favicon of www.albobserver.com  

Albobserver.com - Albania Observer - Agjenci Lajmesh ne Gjuhen Shqipe

Albania observer - agjenci lajmesh ne gjuhen shqipe. Albanian worldwide news agency

Popularity:

tags for www.albobserver.com kosova / - lajme shqip nga vendi / lajme nga shqiperia / lajme nga vendi

Favicon of www.energy.ch  

Energy.ch - Radio Energy

Radio energy

Popularity:

tags for www.energy.ch radio / die / und / energy zürich

Favicon of www.lsaphoto.com  

Lsaphoto.com - Lsa - Light Studio Agency

Light studio agency. Lsa. Newsphoto agency based in albania

Popularity:

tags for www.lsaphoto.com shqiperia / shqip / shqiperi / kosove

Favicon of www.srf.ch  

Srf.ch - Home - Schweizer Radio Und Fernsehen

Steigen sie in das angebot aus audios, videos, nachrichten, radios und sendungen von schweizer radiound fernsehen

Popularity:

tags for www.srf.ch radio / schweizer radio und fernsehen / die / und

Favicon of www.accuradio.com  

Accuradio.com - Accuradio Online Radio - Better Radio For Your Workday

Accuradio is free customizable online radio with unlimited skips.over 900 free internet radio stations

Popularity:

tags for www.accuradio.com radio stations / internet radio / radio streams / online radio

Show more
Google ads

Sites with a similar domain name

We found 7 websites. With this list of domains you can understand how other people use the domain name with the same domain name

Domain PageRank Popularity Safety
shkabajt.tk   shkabajt.tk Google PageRank for shkabajt.tk
トリートメント人気ランキング|髪の毛を美しく!おすすめ商品はコレ   shkabo.com Google PageRank for shkabo.com
Hem   shkab.se Google PageRank for www.shkab.se
Shkabá Costa Rica   shkaba.org Google PageRank for shkaba.org
Schön´s Housekeeping   shkab.com Google PageRank for shkab.com
home   shkabang.com Google PageRank for shkabang.com
+document.domain+"   shkabiri.com Google PageRank for shkabiri.com

General Statistics

Title: ___| Shkabaj |___ Start Here | Fillo Ketu
Description: Shkabaj.net, Shkabaj.mobi, and Shkabaj App: the leading Albanian source for information and entertainment.
Pagerank: Google PagerankTake this button and put in your website
SEO score: 48%
Website Worth: $26,228 USD
Web Safety:
Web safety signals the level of trust for the site's suitability for all users.
Child Safety:
Child safety signals the level of trust for the site's suitability for children.
Alexa Rank: 66,390
Primary Traffic:
The country where current domain is most popular relative to the other countries
Germany
Alexa backlinks: 193
Webstatsdomain backlinks:
IP-address: 184.107.149.66 [Trace] [Reverse]
Server Location: Canada (Montral) [See domains hosted in Montral | Canada]
Redirect: shkabaj.net[Analysis]
Pageviews per User: 2.29
Average Time on Site: 03:48
Search Percent:
Estimated percentage of visits to shkabaj.tk that came from a search engine
14.9%
Bounce:
Estimated percentage of visits to shkabaj.tk that consist of a single pageview
64.4%
Daily Pageviews: n\a
Load Time: 3.71 seconds
Show more

Contact information:

http://shkabaj.tk/about.html
Facebook profile for shkabaj.tk
@shkabaj
See shkabaj.tk contact information in whois record

Website categories

Currently, we found 32 categories on shkabaj.tk
shkabaj app 3 sites tv shqip 106 sites
lajme shqip 184 sites radio shqip 100 sites
kosova 1'790 sites shqiperia 734 sites
maqedonia 121 sites shpallje 94 sites
moti ne kosove 8 sites moti ne shqiperi 9 sites
moti ne maqedoni 3 sites filma shqip 135 sites
video shqip 83 sites humor shqip 233 sites
heroskopi shqip 7 sites live streaming tv 188 sites
live streaming radios 3 sites breaking news 28'227 sites
daily bing wallpapers 3 sites weather 105'295 sites
classified ads 39'522 sites top videos 247 sites
radio 227'622 sites top channel 111 sites
universiteti 140 sites albanian 1'461 sites
revista 21'361 sites shkabaj 17 sites
kolegji 21 sites gazeta 3'536 sites
shqip 2'132 sites dhe 7'782 sites
Show more

Visitors Localization

Traffic Estimations Medium
Traffic Rank 66,390th most visited website in the World most visited website in the World
Germany 44.5 Switzerland 18.3
Australia 8.6 Canada 5.8
Austria 3.4 Albania 1.4
Serbia 1.2

Alexa traffic graph analysis

Alexa traffic rank show how popular a site is relative to other sites. Shkabaj.tk is ranked 66,390 in the world (among the 30 million domains). A low rank means that your website gets a lot of visitors.

Alexa rank: 66,390 visit alexa Alexa backlinks: 193
This report show rough estimate of shkabaj.tk's popularity
The top queries driving traffic to shkabaj.tk from search engines.
shkabaj
shkabaj tk
tv shqip
tv shqip live
shkabaij
shkabaj burimi i nyjeve shqiptare
shkabaj.tk
www.shkabaj.tk
live tv shqip
shqip tv

Web safety analysis

shkabaj.tk is safe website. This information from Google, AVG Threat Labs, McAfee SiteAdvisor, Wot.

Google Safebrowsing:
Avg Antivirus
Wot Raiting
SiteAdvisor
Child Safety
Copy & paste code at your website:

just copy & paste the snippet into your website!

just copy & paste the snippet into your website!

Websites hosted on same IP

Domain Popularity PageRank
Shpallje Falas | automjete - banesa - shtepia - troje - pune... shpallje.shkabaj.tk Check google pagerank for shpallje.shkabaj.tk
___| Shkabaj |___  Start Here | Fillo Ketu shkabaj.net Check google pagerank for shkabaj.net
shkabaj.mobi | start here | fillo ketu shkabaj.mobi Check google pagerank for shkabaj.mobi
Shoqata ILIRIA - London Kanada iliria.ca Check google pagerank for iliria.ca
___| Shkabaj |___  Start Here | Fillo Ketu shkabaj.info Check google pagerank for shkabaj.info
___| Shkabaj |___  Start Here | Fillo Ketu shkabaj.org Check google pagerank for shkabaj.org

Domain Availability

Register the various extensions of your domain to protect your brand from cybersquatters.
  • General TLDs
  • Country TLDs
Domains (TLD) Availability
shkabaj.com
shkabaj.net
shkabaj.org
shkabaj.info
shkabaj.biz
shkabaj.us
Domains (TLD) Availability
shkabaj.mobi

Typo Availability

Register the various typos of your domain to protect your brand from phishing attempts and cybersquatters.
Domains (TLD) Availability
ahkabaj.com
sgkabaj.com
shjabaj.com
shksbaj.com
shkavaj.com
shkabsj.com
shkabah.com
dhkabaj.com
sjkabaj.com
shlabaj.com
shkqbaj.com
shkanaj.com
shkabqj.com
shkabak.com
Show all
Show more

Keywords Consistency

In this table we show keywords that are most commonly found on the site. Words marked with 2 or 3 stars best describe the theme of the site, as found in the main site html tags.

  Keywords Freq Title Desc <H> Anchors
ministria 18
universiteti 18
kosova 17
shqip 16
shkabaj 15
  Keywords (2 words) Freq Title Desc <H> Anchors
turkia lira 4
top channel 3
vizion plus 2
ministria e drejtsis 2
iphone albania 2
  Keywords (3 words) Freq Title Desc <H> Anchors
turkia lira e re try 2
arabia saudi sar 2
turkia lira trl 2
biznes dhe tek 2
dhe mirqenies sociale 2

Headings

Your website is structured using HTML headings (<H2> to <H6>),but you need to use <H1> Heading Tag. Search engines place a lot of value on the text inside <H1> tags, so make sure that it's optimized and well-represents the page contents.

<H1> <H2> <H3> <H4> <H5> <H6>
050501
<H2> lajmet e fundit
<H2> media shqipëtare
<H2> radio live
<H2> emisione televizive
<H2> kursi i valutave       
<H4> kosova 0 - 0 haiti
<H4> kosova gati për ndeshjen e parë ndërkombëtare
<H4> përplasje ndërmjet studentëve dhe policisë
<H4> kosova voton
<H4> partnerët
<H6> anglisht - shqip shqip - anglisht argjiro.net
Show more

Website Load Time Analysis

Website load time is important factor,because Google is taking site’s loading speed into consideration in determining its ranking. Even though this will not land a big impact, it is still something we (webmasters) should really look into. The reason is pretty simple – majority of visitors are usually in rush and no one is fond of waiting half a century before the website finally load its content or failed to load. At the last check on 2014-02-23, website load time was 3.71. The highest load time is 3.71, the lowest load time is 0.59, the average load time is 1.89.

Website worth

Estimated worth website
Copy & paste code at your website:
Estimated worth website
Copy & paste code at your website:
Get Widget!
Google ads

0reviews

Select

captcha
Enter the code shown above