compare
Advertising

Alsat.tv

Në qendër të televizionit Albanian Screen janë njerëzit, shqiptaret me të drejtën e tyre për t'u informuar, argëtuar dhe edukuar. Arritjet më të fundit teknologjike në fushën e medias, i kemi investuar per ti vënë në shërbim të interesave humane te çdo shqiptari, kudo që ai ndodhet.
Links Website >> Google+ Linkedin
Top Keywords from Search Engines alsat, alsat.tv + 3 more>>
Albanian Screen TV - Televizioni i të gjithë shqiptarëve, lajmet e fundit, seriale, live tv
Alsat.tv is ranked 23,878,253rd in the world (amongst the 30 million domains). This site is estimated to be worth $1353. This site has a good Pagerank(4/10). It has 1 backlinks. Alsat.tv has 42% seo score.
Popularity: Safety: Social signals: Legit: legal

Web Safety

alsat.tv is a safe website. This information is from Google, AVG Threat Labs, McAfee SiteAdvisor, Wot.

Google Safebrowsing:
Avg Antivirus
Wot Raiting
SiteAdvisor
Child Safety

Status:

Copy & paste code at your website:

just copy & paste the snippet into your website!

just copy & paste the snippet into your website!

Google ads
Google ads

Similar websites

Favicon of media7.al  

Media7.al

Media7 | Lajmet e Fundit Nga Vendi Dhe Bota, Blog Informativ

Media7 eshte nje website ku mund te gjeni lajme shqip nga vendi dhe bota, politike, ekonomi, sport

Popularity: | media7.al tags for media7.al lajmet e fundit / lajme sportive / lajme / shqip

Favicon of telegrafi.al  

Telegrafi.al

Portali Telegrafi - Gazeta Shqiptare ne Internet - Lajmet e Fundit Shqip...

Telegrafi eshte medium i pavarur informativ dhe me i vizituari ne gjuhen shqipe.lajme me te funditnga ekonomia

Popularity: | telegrafi.al tags for telegrafi.al lajme shqip / lajme nga shqiperia / lajm / lajme nga kosova

Favicon of lajmeditore.com  

Lajmeditore.com

Lajme Ditore - Daily News

Lajme ditore sht portal i pavarur n gjuh n shqipe.jep lajme nga kosova, shqiperia, maqedonia

Popularity: | lajmeditore.com tags for lajmeditore.com lajmet e fundit / lajme shqip / lajme sport / lajme sportive

Favicon of prolajm.com  

Prolajm.com

Prolajm | Lajme Shqip

Prolajm, kualitet te larte te lajme ve dhe interaktivitet anemban botes, lajme shqip top lajme me foto

Popularity: | prolajm.com tags for prolajm.com lajme nga shqiperia / lajme shqip

Favicon of pagjum.com  

Pagjum.com

Pagjum.com

Filma me titra shqip - filmat e fundit me titra shqip

Popularity: | pagjum.com tags for pagjum.com filma / filma me titra shqip / filma shqip

Favicon of tvkoha.com  

Tvkoha.com

Tvkoha.com

Find lajmet e fundit, cash advance and more at tvkoha.com.get the best of debt consolidation or insurance

Popularity: | tvkoha.com

Favicon of topalbania.org  

Topalbania.org

Bisedo ne Chat Shqip me Vajza Dhe Djem Nga Shqiperia.

Bisedo ne topalbania chat shqiptar me vajza e djem nga shqiperia, kosova, maqedonia.chato shqip e

Popularity: | topalbania.org tags for topalbania.org shqiperia / mp3 shqip / radio shqip / chat shqip

Favicon of lidhje.com  

Lidhje.com

Vala900.eu - Dashuria Shqip & Këndi Njoftime, Zemra Shqiptare...

Vala900.eu - këndi njoftime, ndjenja, dashuria, argetohu, takime, muzik shqip, dardhania, zemra shqiptare

Popularity: | lidhje.com tags for lidhje.com mp3 shqip / shqiperia / muzike shqip / shqip

Favicon of kerkoshqip.com  

Kerkoshqip.com

Shqip, Muzike, Video, Thashetheme, Horoskop, Kenge, Foto

Vendi juaj per argetim dhe knaqesi!

Popularity: | kerkoshqip.com tags for kerkoshqip.com lajme / fundit / shqip / kosova

Favicon of tirana-al.com  

Tirana-al.com

Flowersgift.biz

Lajmet e fundit minute pas minute, art, sport

Popularity: | tirana-al.com tags for tirana-al.com lajm / lajme / gazeta shqip

Show more

Sites with a similar domain name

We found 10 websites. With this list, you can understand how other people are using the domain, similar to yours.

Domain PageRank Popularity Safety
Favicon for alsatique.com   alsatique.com Google PageRank for alsatique.com
Favicon for alsat-m.tv   alsat-m.tv Google PageRank for alsat-m.tv
Favicon for alsatis.com   alsatis.com Google PageRank for www.alsatis.com
Favicon for alsatary.com   alsatary.com Google PageRank for www.alsatary.com
Favicon for alsatary.net   alsatary.net Google PageRank for www.alsatary.net
Favicon for alsat-m.com   alsat-m.com Google PageRank for alsat-m.com
Favicon for alsatica.eu   alsatica.eu Google PageRank for www.alsatica.eu
Favicon for alsatkirayaver.com   alsatkirayaver.com Google PageRank for alsatkirayaver.com
Favicon for alsatis-entreprises.com   alsatis-entreprises.com Google PageRank for www.alsatis-entreprises.com
Favicon for alsatary.info   alsatary.info Google PageRank for alsatary.info

Alexa traffic graph

Alexa traffic rank shows the popularity of your site relative to other sites. Alsat.tv is ranked 23,878,253rd in the world (among the 30 million domains). A low-numbered rank means that your website gets a lot of visitors.

Alexa rank: 23,878,253 visit alexa Alexa backlinks: 92
This report show rough estimate of alsat.tv's popularity
The top queries driving traffic to www.alsat.tv from search engines.
alsat.tv
albanian screen
алсат
alsat
alsat.tbv

Visitors Localization

Traffic Estimations Low
Traffic Rank 23,878,253th most visited website in the World

General Statistics

Title: Albanian Screen TV - Televizioni i të gjithë shqiptarëve, lajmet e fundit, seriale, live tv
Description: Në qendër të televizionit Albanian Screen janë njerëzit, shqiptaret me të drejtën e tyre për t'u informuar, argëtuar dhe edukuar. Arritjet më të fundi... more
Pagerank: Google PagerankTake this button and put in your website
SEO score: 42%
Website Worth: $1,353 USD
Web Safety:
Web safety signals the level of trust for the site's suitability for all users.
Child Safety:
Child safety signals the level of trust for the site's suitability for children.
Alexa Rank: 23,878,253
Alexa backlinks: 92
Webstatsdomain backlinks:
IP-address: 98.124.198.1 [Trace] [Reverse]
Server Location: United States (Kirkland) [See domains hosted in Kirkland | United States]
Redirect: www.albanianscreen.tv/pages/hyrje/ALB[Analysis]
Date Registered: 2003-04-18 10:54:58
Site Age: 11 years and 4 months
Daily Pageviews: n\a
Load Time: 2.58 seconds

Website categories

Currently, we found 7 categories on alsat.tv
lajmet e fundit 87 sites orkidea 21 sites
filma 529 sites dhe 5'307 sites
episodi 449 sites për 2'423 sites
një 1'245 sites
Show more

Domain Name

Domain Name: www.alsat.tv
Registrar: ENOM, INC
Domain Age: 11 years and 4 months
Time Left: 1 years and 7 months
Creation: 2003-04-18
Expiration: 2016-04-18
See alsat.tv whois information

Websites hosted on same IP

Domain Popularity PageRank
Favicon for smartvolunteer.org www.smartvolunteer.org Check google pagerank for www.smartvolunteer.org
Favicon for moono.com www.moono.com Check google pagerank for www.moono.com
Favicon for allmegastar.com www.allmegastar.com Check google pagerank for www.allmegastar.com
Favicon for stmaryschoolspringlake.com www.stmaryschoolspringlake.com Check google pagerank for www.stmaryschoolspringlake.com
Favicon for westspringfieldterriers.com www.westspringfieldterriers.com Check google pagerank for www.westspringfieldterriers.com
Favicon for clearspringblazers.com www.clearspringblazers.com Check google pagerank for www.clearspringblazers.com
Favicon for collinsbus.com www.collinsbus.com Check google pagerank for www.collinsbus.com
Favicon for the330.com the330.com Check google pagerank for the330.com
Favicon for atpictures.com atpictures.com Check google pagerank for atpictures.com
Favicon for glen-ellyn.com glen-ellyn.com Check google pagerank for glen-ellyn.com

Website Load Time

Website load time is an important factor, because Google is taking the site’s loading speed into consideration in determining its ranking. Even though this will not havea big impact, it is still something we (webmasters) should really look into. The reason is pretty simple – the majority of visitors are usually in a rush and no one is fond of waiting half a century before the website finally loads its content or fails to load. At the last check on 2014-08-23, website load time was 2.58. The highest load time is 3.11, the lowest load time is 2.50, the average load time is 2.76.

Contact information:

http://www.albanianscreen.tv/pages/Kontakt/ALB - Kontakt - Albanian Screen TV
See alsat.tv contact information in whois record

0reviews

Select

captcha
Enter the code shown above