compare
Albanian Screen TV - Televizioni i të gjithë shqiptarëve, lajmet e fundit, seriale, live tv
www.alsat.tv
2.5/5.0
by
WebstatsDomain

Alsat.tv

Albanian Screen TV - Televizioni i të gjithë shqiptarëve, lajmet e fundit, seriale, live tv

Në qendër të televizionit Albanian Screen janë njerëzit, shqiptaret me të drejtën e tyre për t'u informuar, argëtuar dhe edukuar.Arritjet më të fundit teknologjike në fushën e medias...
Keywords: alsat.tv, albanian screen, алсат, alsat, alsat.ir, dhe, nga, për, lajmet e fundit, lajme bota

Google ads

Similar websites analysis

Favicon of titra.al  

Titra.al - Titra.al Filma me Titra Shqip

Titra.al - filma me titra shqip - shkarko titra shqip per filma 2012 - filmat dhe serialet me te fundit

Popularity:

tags for titra.al filma shqip / lajme shqip / filma me titra shqip / titra shqip

Favicon of www.balkanweb.com  

Balkanweb.com - Balkanweb - Faqja Kryesore | Lajme - Shqiperia - Rajoni - News 24 Live...

Balkanweb, që nga krijimi i saj në shkurt të vitit 2000, është faqja kryesore e lajmeve për shqipërinë

Popularity:

tags for www.balkanweb.com lajmet e fundit / lajme sportive / lajm / lajme

Favicon of www.lajmetefundit.org  

Lajmetefundit.org - Lajmet e Fundit Nga Shqiperia & Rajoni - Lajmi i Fundit

Lajmet e fundit nga shqiperia, kosova, maqedonia dhe nga bota te gjitha te permbledhura ketu

Popularity:

tags for www.lajmetefundit.org lajmet e fundit / lajmet e fundit nga shqiperia / lajmet e fundit nga / lajmet e fundit on monday october 22nd

Favicon of lajmetshqip.com  

Lajmetshqip.com - Lajme Shqip, Lajmet Shqip, Lajmet e Fundit ne Shqip Nga Shqiperia Dhebota...

Lajmet shqip eshte nje faqe me informacione nga me te ndryshmet.na ndiqni dhe do te merrni informacionet

Popularity:

tags for lajmetshqip.com lajmet e fundit / lajme ne shqip / lajme shqip / lajmet shqip

Favicon of www.lexo.mk  

Lexo.mk - Lexo.mk Portal i Lajmeve Shqip | Lexo Lajmet e Fundit Shqip

Agjensi e pavarur e lajmeve online lexo.mk

Popularity:

tags for www.lexo.mk lajme shqip / press lajme / lajme nga vendi / lajme nga maqedonia

Favicon of ndiqlajmet.com  

Ndiqlajmet.com - Lajmet e Fundit

Lajmet, lajme, lajm, lajme shqip, lajme nga bota, lajmet e fundit, rtk, shekulli

Popularity:

tags for ndiqlajmet.com lajmet e fundit / lajme shqip / lajme nga bota / lajm

Favicon of www.zbavitje.com  

Zbavitje.com - Filma Shqip - Lojra - Tutoriale - Foto Humoristike - Lojra Falas...

Filma shqip - lojra - foto humoristike - foto dashurie - foto shqiptare - sfonde per kompjuter

Popularity:

tags for www.zbavitje.com filma shqip / shqip / fjalor gjermanisht shqip / fjalor italisht shqip

Favicon of www.filmashqiptar.net  

Filmashqiptar.net - Filma Shqiptar | Filma Shqip | Filma

Faqja me e madhe me filma shqiptare falas online.te gjitha prodhimet kinematografike shqiptare te

Popularity:

tags for www.filmashqiptar.net filma shqip / filma per te qeshur / filma shqiptar / filma per femije

Favicon of www.mistreci.com  

Mistreci.com -

Mistreci.com ofron falas filmat dhe serialet më të vlerësuar me titra shqip.gjithashtu

Popularity:

tags for www.mistreci.com filma me titra shqip / fjalor shqip / muzike shqip / filma horror

Favicon of www.studio-film.com  

Studio-film.com - Filma Shqiptar, Albanian Movies, Filma Shqip, Filma Vizatimor...

Filma shqiptar, filma shqip 2013, albanian movies, filma shqiptar, filma shqip, filma vizatimor

Popularity:

tags for www.studio-film.com lajme shqip / lajmet shqip / mp3 shqip falas / muzik shqip

Favicon of ndryshe.info  

Ndryshe.info - Ndryshe me Lajme

Lajme gazeta ndryshe online « ndryshe.info

Popularity:

tags for ndryshe.info lajme nga kosova maqedonia shqiperia / lajme ndryshe nga gazeta ndryshe info / ndryshe

Favicon of www.botasot.info  

Botasot.info - Bota Sot

Lajmet, sporti, showbizi e shumë e shumë tjera më së shpejti vin tek ju tek portali bota sot online

Popularity:

tags for www.botasot.info lajme / shqip / bota / kosova

Favicon of filmatshqiptar.com  

Filmatshqiptar.com - Filma Shqip & Humor Shqip Falas Shiko Dhe Shkarko...

Filma shqip dhe humor shqip falas.shkarko & shiko filma shqiptar dhe humor shqiptar falas

Popularity:

tags for filmatshqiptar.com filma shqip / shqip muzik shqip / shqip mp3 shqip / shkarko filma shqip

Favicon of subtitles.al  

Subtitles.al - Filma me Titra Shqip

Filma me titra shqip, seriale me titra shqipfilma te dubluar ne shqip, filma shqip me titra, filma hdshqip

Popularity:

tags for subtitles.al filma me titra shqip / filma te dubluar ne shqip / filma shqip me titra / seriale me titra shqip

Favicon of www.mosfli.com  

Mosfli.com - Filma me Titra Shqip

Mosfli.com është faqja e parë shqiptare që ofron për vizitorët e saj filmat dhe serialet më të

Popularity:

tags for www.mosfli.com filma me titra shqip / shkarko filma shqip / seriale me titra shqip / seriale me perkthim shqip

Favicon of www.shqiperia.com  

Shqiperia.com - Shqiperia, Albania. Lajme, Kulture, Historia Shqiptare

Faqja e pare e shqiperia.com me shume informacione te pergjithshme mbi shqiperine, shtypin e dites

Popularity:

tags for www.shqiperia.com lajme / shqip / shqiperia / filma

Favicon of albalove.ch  

Albalove.ch - Lajme Nga Maqedonia, Kosova, Shqiperia, Bota Dhe Sporti.lajme Shqip...

Lajme nga maqedonia, kosova, shqiperia, bota dhe sporti rifreskim çdo 20 minuta, me të rejat dhe më të fundit

Popularity:

tags for albalove.ch lajme nga bota / lajme nga shqiperia / lajme nga sporti / lajme nga kosova

Favicon of www.kosovapress.com  

Kosovapress.com - Lajmet e Fundit - Kosovapress

Agjencia e pavarur e lajmeve kosovapress sjell tek ju lajmet e fundit shqip nga kosova, rajoni dhe bota

Popularity:

tags for www.kosovapress.com lajmet e fundit / lajme shqip / lajme / shqip

Favicon of www.filma25.com  

Filma25.com - Filma me Titra Shqip hd | Filma me Titra - Administrator

Bota juaj e filmave. Arkiva më e madhe me filma me titra shqip, mbi 1000 filma full hd

Popularity:

tags for www.filma25.com filma me titra shqip / filma me titra shqip hd / filma / filma me titra

Favicon of www.topfilma.net  

Topfilma.net - Filma me Titra Shqip Dhe Seriale | Topfilma.net

Topfilma.net eshte faqja me e re me filma me titra shqip kualitet hd, ketu do te gjeni filma te rijnedhe

Popularity:

tags for www.topfilma.net filma te fundit me titra shqip / filma full hd me titra shqip / filma 2012 me titra shqip / filma 2011 me titra shqip

Show more
Google ads

Sites with a similar domain name

We found 18 websites. With this list of domains you can understand how other people use the domain name with the same domain name

Domain PageRank Popularity Safety
Alsat-M   alsat-m.tv Google PageRank for alsat-m.tv
Alsatary Hosting | Web Hosting , Reseller Hosting , VPS and Dedicated , Jordan Hosting   alsatary.com Google PageRank for www.alsatary.com
FAI fournisseur connexion internet et abonnement satellite, wifi-wimax, fibre optique. Alsatis   alsatis.com Google PageRank for www.alsatis.com
Alsatary Hosting | Web Hosting , Reseller Hosting , VPS and Dedicated , Jordan Hosting   alsatary.net Google PageRank for alsatary.net
Alsat-M   alsat-m.com Google PageRank for alsat-m.com
Alsatica - Portail des Savoirs en Alsace   alsatica.eu Google PageRank for www.alsatica.eu
Alsatkirayaver.com - Acil, Sahibinden, Sat l k, Kiral k, Emlak, Araba   alsatkirayaver.com Google PageRank for alsatkirayaver.com
FAI Fournisseur d'accès internet haut débit pour entreprises - Alsatis Entreprises   alsatis-entreprises.com Google PageRank for www.alsatis-entreprises.com
Alsatary Hosting | Web Hosting , Reseller Hosting , VPS and Dedicated , Jordan Hosting   alsatary.info Google PageRank for alsatary.info
İş ,cep, bilgisayar, ilanları, telefonu,tekne fiyatları, makinesi, motosiklet, kariyer, hizmet, kiralık, satılık, com, emlak, alışveriş, araba,  alsatkiralat, sahibinden, galeriden   alsatkiralat.com Google PageRank for alsatkiralat.com
★선물 전문쇼핑몰 알사탕닷컴★   alsatang.com Google PageRank for alsatang.com
AlSatBay.com | Türkiye | İnternet Tanıtım Emlak Günlük İlan Rehber   alsatbay.com Google PageRank for www.alsatbay.com
Alsat Forums   alsatforum.com Google PageRank for alsatforum.com
Al's Attire   alsattire.com Google PageRank for alsattire.com
Kestane Balı, Bal, Arı balı, kestane balı, Akçakoca kestane balı   alsatarim.com Google PageRank for alsatarim.com
الساتي تو يو - الصفحة الرئيسية   alsati2u.com Google PageRank for www.alsati2u.com
Alsativa Sociedad Cooperativa   alsativa.es Google PageRank for www.alsativa.es
Alsatourisme : les meilleures visites de tourisme en Alsace   alsatourisme.fr Google PageRank for alsatourisme.fr
Show more

General Statistics

Title: Albanian Screen TV - Televizioni i të gjithë shqiptarëve, lajmet e fundit, seriale, live tv
Description: Në qendër të televizionit Albanian Screen janë njerëzit, shqiptaret me të drejtën e tyre për t'u informuar, argëtuar dhe edukuar. Arritjet më të fundit teknologjike në fushën e medias, i kemi investuar per ti vënë në shërbim të interesave humane te çdo shqiptari, kudo që ai ndodhet. more
Pagerank: Google PagerankTake this button and put in your website
SEO score: 38%
Website Worth: $1,230 USD
Web Safety:
Web safety signals the level of trust for the site's suitability for all users.
Child Safety:
Child safety signals the level of trust for the site's suitability for children.
Alexa Rank: 23,878,253
Alexa backlinks: 136
Webstatsdomain backlinks:
IP-address: 98.124.198.1 [Trace] [Reverse]
Server Location: United States (Kirkland) [See domains hosted in Kirkland | United States]
Redirect: www.albanianscreen.tv/pages/hyrje/ALB[Analysis]
Date Registered: 2003-04-18 10:54:58
Site Age: 11 years and 0 months
Daily Pageviews: n\a
Load Time: 2.55 seconds
Show more

Contact information:

http://www.albanianscreen.tv/pages/Kontakt/ALB - Kontakt - Albanian Screen TV
See alsat.tv contact information in whois record

Website categories

Currently, we found 15 categories on alsat.tv
lajmet e fundit 163 sites lajme bota 6 sites
lajme shqiperia 6 sites sulejmani madherishem 3 sites
orkidea 35 sites emisioni prizem 3 sites
filma shqip 135 sites 1001 nete 3 sites
dhe 7'780 sites fatmagyl 3 sites
episodi 709 sites tiranë 38 sites
për 3'386 sites një 1'921 sites
nga 5'732 sites
Show more

Visitors Localization

Traffic Estimations Low
Traffic Rank 23,878,253th most visited website in the World most visited website in the World

Alexa traffic graph analysis

Alexa traffic rank show how popular a site is relative to other sites. Alsat.tv is ranked 23,878,253 in the world (among the 30 million domains). A low rank means that your website gets a lot of visitors.

Alexa rank: 23,878,253 visit alexa Alexa backlinks: 136
This report show rough estimate of alsat.tv's popularity
The top queries driving traffic to www.alsat.tv from search engines.
alsat.tv
albanian screen
алсат
alsat
alsat.ir
amnistia falen detyrimet doganore 2011

Web safety analysis

alsat.tv is safe website. This information from Google, AVG Threat Labs, McAfee SiteAdvisor, Wot.

Google Safebrowsing: Safe
Avg Antivirus Safe
Wot Raiting n\a
SiteAdvisor Safe
Child Safety n\a
Copy & paste code at your website:

just copy & paste the snippet into your website!

just copy & paste the snippet into your website!

Domain Name Analysis

Using this list of sites you can analyze domain name

Domain Name: www.alsat.tv
Registrar: ENOM, INC
Domain Age: 11 years
Time Left: 1 years and 12 months
Creation: 2003-04-18
Expiration: 2016-04-18
See alsat.tv whois information

Websites hosted on same IP

Domain Popularity PageRank
GameSpy: PC Games, Reviews, News, Previews, Demos, Mods & Patches www.moviewallpaper.net Check google pagerank for www.moviewallpaper.net
Home www.smartvolunteer.org Check google pagerank for www.smartvolunteer.org
Fairhaven Village Inn - Historic Hotel in Bellingham, Washington www.fairhavenvillageinn.com Check google pagerank for www.fairhavenvillageinn.com
Answerbag.com | Ask Questions, Get Answers, Find Information www.answerbag.co.uk Check google pagerank for www.answerbag.co.uk
About us www.bellinghamredraiders.com Check google pagerank for www.bellinghamredraiders.com
Cheap Checks - One-Stop Checks Finder for 1000s of Bank Check Designs www.checks.info Check google pagerank for www.checks.info
AnneSato on deviantART www.natural-products-directory.com Check google pagerank for www.natural-products-directory.com
Find a Summer Camp | Find a Day Camp | American Camp Association www.acanjsummercampfairs.org Check google pagerank for www.acanjsummercampfairs.org
Daily Geek News Videos - UGO atpictures.com Check google pagerank for atpictures.com
PrimeWire | 1Channel | LetMeWatchThis - Watch Movies Online Free - Just Added gxiso.com Check google pagerank for gxiso.com

Domain Availability

Register the various extensions of your domain to protect your brand from cybersquatters.
  • General TLDs
  • Country TLDs

Typo Availability

Register the various typos of your domain to protect your brand from phishing attempts and cybersquatters.
Domains (TLD) Availability
slsat.com Available. Book it now!
aksat.com
alaat.com
alsst.com
alsar.com
qlsat.com
apsat.com
aldat.com
alsqt.com Available. Book it now!
alsay.com
Show all
Show more

Keywords Consistency

In this table we show keywords that are most commonly found on the site. Words marked with 2 or 3 stars best describe the theme of the site, as found in the main site html tags.

  Keywords Freq Title Desc <H> Anchors
nbsp 55
episodi 10
dhe 9
vjedhura 9
nga 8
  Keywords (2 words) Freq Title Desc <H> Anchors
episodi endrrat 4
diabla episodi 4
episodi santa 4
endrrat e vjedhura 4
vjedhura episodi 4
  Keywords (3 words) Freq Title Desc <H> Anchors
endrrat e vjedhura episodi 4
santa diabla episodi 4
episodi endrrat e vjedhura 4
episodi santa diabla 4
diabla episodi santa 3

Headings

Bad, your website is not structured using HTML headings (<H1> to <H6>). You urgently need to use HTML headings (<H1> to <H6>),necessarily need to use H1 Heading Tag.

<H1> <H2> <H3> <H4> <H5> <H6>
000000

Website Load Time Analysis

Website load time is important factor,because Google is taking site’s loading speed into consideration in determining its ranking. Even though this will not land a big impact, it is still something we (webmasters) should really look into. The reason is pretty simple – majority of visitors are usually in rush and no one is fond of waiting half a century before the website finally load its content or failed to load. At the last check on 2013-12-19, website load time was 2.55. The highest load time is 3.11, the lowest load time is 2.55, the average load time is 2.81.

Website worth

Estimated worth website
Copy & paste code at your website:
Estimated worth website
Copy & paste code at your website:
Get Widget!
Google ads

0reviews

Select

captcha
Enter the code shown above