compare
e-Albania.al - Portali i Shërbimeve Publike të Republikës së Shqipërisë
www.e-albania.al
2.5/5.0
by
WebstatsDomain

E-albania.al

e-Albania.al - Portali i Shërbimeve Publike të Republikës së Shqipërisë

Keywords: qendra kombetare e regjistrimit, www.e-albania.al, e albanian, e albania, drejtoria e pergjithshme e burgjeve, dhe, për, portali, shqipërisë, portali qeveritar

Google ads

Similar websites analysis

Favicon of smarttronik.com  

Smarttronik.com - Shitore Online Për Elektronikë Dhe Automatikë Prishtinë Kosova...

Mirësevini - smarttronic

Popularity:

tags for smarttronik.com kosova / shqipëria / kosovë / shqiperia

Favicon of almakos.com  

Almakos.com - Almakos

Almakos - portali informativ, ndiqni lajme nga, maqedonia, shqiperia, kosova dhe trojet tjera shqiptare

Popularity:

tags for almakos.com lajme / shqipëri / kosovë / maqedoni

Favicon of www.daesung.com  

Daesung.com - ˌ€ì„±ê·¸ë£¹

대성그룹

Popularity:

tags for www.daesung.com ëŒ€ì„±ê·¸ë£¹ / 전자신문 / group

Favicon of grid.al  

Grid.al - Lajme - Grid.al

Grid.al ben organizimin, grupimin dhe rangimin e permbajtjeve nga ueb faqet shqiptare

Popularity:

tags for grid.al lajme / shqipëri / kosovë / maqedoni

Favicon of alba-chat.net  

Alba-chat.net - Alba Chat | Albachat | Dardania Chat | Argetohu Chat | Shqiperia Chat...

Albachat, alba chat, dardania chat, argetohu chat

Popularity:

tags for alba-chat.net prishtina / chat shqip / knaqu chat / zemra chat

Favicon of www.malesia.org  

Malesia.org -

Portal i pavarur informativ në gjuhën shqipe i themeluar në vitin 2000 në tuz të malësisë

Popularity:

tags for www.malesia.org shqipëria / malësia / tuzi / tuz

Favicon of ratsinfomanagement.net  

Ratsinfomanagement.net - Ratsinfosystem - Sd.net Rim 4

Popularity:

tags for ratsinfomanagement.net ris / ratsinfosystem / ratsinformation / ratsinformationssystem

Favicon of www.jobbkk.com  

Jobbkk.com - Jobbkk.com Àççºä«µì Ëò§ò¹ Êáñ¤ã§ò¹...

Jobbkk.com àççºä«µìëò§ò¹ êáñ¤ã§ò¹ âí´¹ôâáíñ¹´ñºë¹öè§¢í§¤¹ä·â

Popularity:

tags for www.jobbkk.com §ò¹ / êáñ¤ã§ò¹ / ëò§ò¹ / jobbkk

Favicon of www.simtec.co.uk  

Simtec.co.uk - Simtec Electronics

Simtec electronics providers of arm design,manufacture and software solutions

Popularity:

tags for www.simtec.co.uk ris / simtec / xscale / strongarm

Favicon of anabel.al  

Anabel.al - Revista Anabel Online

Mirë se erdhët në anabel.al, projekti më i ri i anabel! gjithçka që ju keni dashur tek anabeli

Popularity:

tags for anabel.al shqipëri / albania / niko komani / dalina buzi

Favicon of www.gjuhashqipe.com  

Gjuhashqipe.com - Gjuha Shqipe

Synon që të jetë portali më i madh shqiptar, me softuerë, shërbime, shkencë e lajme që kanëtë

Popularity:

tags for www.gjuhashqipe.com lajme / kosova / shqipëria / shqiperia

Favicon of xavierbarbier.com  

Xavierbarbier.com - Xavier Barbier - Préparation Physique et Réathlétisation - Evry...

Préparateur physique basé à evry, essonne.spécialiste de la performance sportive et de la réathletisation

Popularity:

tags for xavierbarbier.com ris-orangis / viry-chatillon / vitesse / explosivite

Favicon of www.nocutnews.co.kr  

Nocutnews.co.kr - 노컷뉴스

Popularity:

tags for www.nocutnews.co.kr ì†ë³´ / 실시간 / nocutnews / 최신뉴스

Favicon of www.jobth.com  

Jobth.com - Íñ¹´ñº 1 Ëò§ò¹ Êáñ¤ã§ò¹ §ò¹ãòª¡òã §ò¹...

ëò§ò¹ êáñ¤ã§ò¹ ¤é¹ëòµóáë¹è§§ò¹çèò§ ¨ò¡ºãôéñ·ªñé¹¹ó¡çèò 1

Popularity:

tags for www.jobth.com §ò¹ / êáñ¤ã§ò¹ / ëò§ò¹ / §ò¹ãòª¡òã

Favicon of www.officedepot.co.il  

Officedepot.co.il -

Popularity:

tags for www.officedepot.co.il òè / î÷øø / îãéç / דיפו

Favicon of 441il.com  

441il.com -

Popularity:

tags for 441il.com çéôåù äôåó / reverse phone / 441 / 144

Favicon of www.ilovelibrary.com  

Ilovelibrary.com - King-day

àççºä«µì·õèᨡâ»ãá¡ãáêãéò§ ebook ¿ãõ áåðáõë¹ñ§ê×í ebook ¿ãõ¡çèò 1

Popularity:

tags for www.ilovelibrary.com ilovelibrary / e-book ¿ãõ / ebook / e-book

Favicon of www.buddyjob.com  

Buddyjob.com - Ëò§ò¹ Êáñ¤ã§ò¹ §ò¹ Ëò§ò¹·íò §ò¹ãòª¡òããºêáñ¤ã§ò¹ Buddyjob...

à¾×èí¹ãùé㨤¹ëò§ò¹ ëò§ò¹ êáñ¤ã§ò¹ §ò¹ ëò§ò¹·íò

Popularity:

tags for www.buddyjob.com §ò¹ / êáñ¤ã§ò¹ / ëò§ò¹ / §ò¹ãòª¡òã

Show more
Google ads

Sites with a similar domain name

We found 14 websites. With this list of domains you can understand how other people use the domain name with the same domain name

Domain PageRank Popularity Safety
FotoAlbum. Ślubny | Albumy. Rodzinne | FOTOLAB   e-albumfotograficzny.pl Google PageRank for e-albumfotograficzny.pl
e-albers.com Sicherheitshinweis zum Internet Explorer 6   e-albers.com Google PageRank for e-albers.com
e-Albums.net - Turning Chaos into Order   e-albums.net Google PageRank for e-albums.net
www.e-alboran.com   e-alboran.com Google PageRank for e-alboran.com
:: e-album :: internetové fotoalbum  a galerie pro vaše digitální fotografie   e-album.cz Google PageRank for e-album.cz
偉德仕網頁設計-網站製作規劃|桃園中壢台北新竹   e-alba.com Google PageRank for e-alba.com
簡単便利ですぐ使えるホームページ更新ツール ALBEDO   e-albedo.com Google PageRank for e-albedo.com
ALBA FORTE - NutriLife s.r.o.   e-albaforte.cz Google PageRank for e-albaforte.cz
계룡산알밤   e-albam.com Google PageRank for e-albam.com
Edicions l'Àlber   e-alber.com Google PageRank for www.e-alber.com
Amatorska Liga Basketu ALBa w Przemyślu   e-alba.pl Google PageRank for www.e-alba.pl
www.e-alb.com   e-alb.com Google PageRank for e-alb.com
Albatros Idee e Progetti - Web Agency Palermo - Realizzazione siti web e software   e-albatros.com Google PageRank for e-albatros.com
Albayrak Otomotiv   e-albayrak.com Google PageRank for e-albayrak.com
Show more

General Statistics

Title: e-Albania.al - Portali i Shërbimeve Publike të Republikës së Shqipërisë
Pagerank: Google PagerankTake this button and put in your website
SEO score: 38%
Website Worth: $5,600 USD
Web Safety:
Web safety signals the level of trust for the site's suitability for all users.
Child Safety:
Child safety signals the level of trust for the site's suitability for children.
Alexa Rank: 1,170,804
Primary Traffic:
The country where current domain is most popular relative to the other countries
Albania
Alexa backlinks: 82
Webstatsdomain backlinks:
IP-address: 134.0.38.38 [Trace] [Reverse]
Server Location: Albania
Date Registered: 1992-04-20 23:00:00
Site Age: 22 years and 0 months
Pageviews per User: 3.6
Average Time on Site: 03:24
Search Percent:
Estimated percentage of visits to www.e-albania.al that came from a search engine
14.4%
Bounce:
Estimated percentage of visits to www.e-albania.al that consist of a single pageview
17.8%
Daily Pageviews: n\a
Load Time: 2.39 seconds
Show more

Contact information:

http://www.e-albania.al/_layouts/staticpages/page.aspx?code=contacts
See e-albania.al contact information in whois record

Website categories

Currently, we found 4 categories on e-albania.al
shqipërisë 55 sites portali 2'179 sites
dhe 7'769 sites për 3'385 sites

Visitors Localization

Traffic Estimations Low
Traffic Rank 1,170,804th most visited website in the World most visited website in the World
Albania 10

Alexa traffic graph analysis

Alexa traffic rank show how popular a site is relative to other sites. E-albania.al is ranked 1,170,804 in the world (among the 30 million domains). A low rank means that your website gets a lot of visitors.

Alexa rank: 1,170,804 visit alexa Alexa backlinks: 82
This report show rough estimate of e-albania.al's popularity
The top queries driving traffic to www.e-albania.al from search engines.
qendra kombetare e regjistrimit
www.e-albania.al
e albanian
e albania
drejtoria e pergjithshme e burgjeve
portali qeveritar
sherbimi kombetar i punesimit
matura shteterore 2013
aluizni
ealbania

Web safety analysis

e-albania.al is safe website. This information from Google, AVG Threat Labs, McAfee SiteAdvisor, Wot.

Google Safebrowsing:
Avg Antivirus
Wot Raiting
SiteAdvisor
Child Safety
Copy & paste code at your website:

just copy & paste the snippet into your website!

just copy & paste the snippet into your website!

Domain Name Analysis

Using this list of sites you can analyze domain name

Domain Name: www.e-albania.al
Domain Age: 22 years
Creation: 1992-04-20
See e-albania.al whois information

Domain Availability

Register the various extensions of your domain to protect your brand from cybersquatters.
Domains (TLD) Availability
e-albania.com
e-albania.net
e-albania.org
e-albania.info
e-albania.biz
e-albania.us

Typo Availability

Register the various typos of your domain to protect your brand from phishing attempts and cybersquatters.
Domains (TLD) Availability
w-albania.com
e-slbania.com
e-akbania.com
e-alvania.com
e-albsnia.com
e-albabia.com
e-albanua.com
e-albanis.com
r-albania.com
e-qlbania.com
e-apbania.com
e-alnania.com
e-albqnia.com
e-albamia.com
e-albanoa.com
e-albaniq.com
Show all
Show more

Website Load Time Analysis

Website load time is important factor,because Google is taking site’s loading speed into consideration in determining its ranking. Even though this will not land a big impact, it is still something we (webmasters) should really look into. The reason is pretty simple – majority of visitors are usually in rush and no one is fond of waiting half a century before the website finally load its content or failed to load. At the last check on 2013-12-21, website load time was 2.39. The highest load time is 2.69, the lowest load time is 2.35, the average load time is 2.48.

Website worth

Estimated worth website
Copy & paste code at your website:
Estimated worth website
Copy & paste code at your website:
Get Widget!
Google ads

0reviews

Select

captcha
Enter the code shown above