compare
ikub.al - Portali kryesor i informacionit per Shqiptaret
www.ikub.al
3.0/5.0
by
WebstatsDomain

Ikub.al

ikub.al - Portali kryesor i informacionit per Shqiptaret

Informacione te shumellojshme si lajme, njoftime, prona ne shitje, oferta punesimi, makina ne shitje, oferta turistike, lajme sportive, biznese, informacione financiare, ligjet, numrat e telefonit...
Keywords: horoskopi ditor, horoskopi, ikub, albeu, lajmifundit, oferta, dhe, nga, lajmet e fundit, lajme nga vendi

Google ads

Similar websites analysis

Favicon of www.kosovapress.com  

Kosovapress.com - Lajmet e fundit - KosovaPress

Agjencia e pavarur e lajmeve kosovapress sjell tek ju lajmet e fundit shqip nga kosova, rajoni dhe bota

Popularity:

tags for www.kosovapress.com lajmet e fundit / lajme / lajme shqip / dhe

Favicon of www.lajmifundit.al  

Lajmifundit.al - Lajmi Fundit , Lajme shqip

Lajmi i fundit | lajmifundit.al, portali i vetem me lajme shqip 24 ore ne 24 nga shqiperia, kosova

Popularity:

tags for www.lajmifundit.al lajme - lajme shqip - lajmifundit / agjencia informative lajmi i fundit / lajmi i fundit / nga

Favicon of www.10minuta.com  

10minuta.com - Lajmet, Lajme Shqip, Lajmet e fundit, Lajmi i fundit nga Kosova | 10minuta...

Gazeta lajm shqip online nga kosova, lajmet e fundit nga vendi dhe bota sot, 10minuta.com

Popularity:

tags for www.10minuta.com lajme / lajmet / fundit / kosova

Favicon of www.telegrafi.com  

Telegrafi.com - Portali Telegrafi - Gazeta Shqiptare ne Internet - Lajmet e fundit Shqip...

Telegrafi eshte medium i pavarur informativ dhe me i vizituari ne gjuhen shqipe.lajme me te funditnga ekonomia

Popularity:

tags for www.telegrafi.com lajme / portal / dhe / nga

Favicon of www.pcworld.al  

Pcworld.al - PCWorld Albanian | Lajme shqip për Internet, Inovacion, Teknologji...

Pcworld albanian, revistë për teknologji në gjuhën shqipe.i dedikohet tregut të shqipërisë

Popularity:

tags for www.pcworld.al lajme per teknologji / dhe / pc world / pcworld albanian

Favicon of www.24-ore.com  

24-ore.com - 24 ore lajme

Gazete elektronike ne gjuhen shqipe.jep lajme nga shqiperia, kosova, maqedonia, ballkani dhe bota/

Popularity:

tags for www.24-ore.com lajme / dhe / kosova / albania

Favicon of www.gazetaexpress.com  

Gazetaexpress.com - GazetaExpress

Gazeta e përditshme express, produkt kryesor i kompanisë mediaworks, ka hyrë vrullshëm në diskursin

Popularity:

tags for www.gazetaexpress.com lajme / lajme nga kosova / dhe / kosova

Favicon of www.botasot.info  

Botasot.info - Bota Sot

Lajmet, sporti, showbizi e shumë e shumë tjera më së shpejti vin tek ju tek portali bota sot online

Popularity:

tags for www.botasot.info lajme / kosova / shqip / nga

Favicon of alb-observer.com  

Alb-observer.com - Albania Observer - Agjenci lajmesh ne gjuhen shqipe

Albania observer - agjenci lajmesh ne gjuhen shqipe. Albanian worldwide news agency

Popularity:

tags for alb-observer.com lajme nga vendi / lajme / start - lajme nga vendi / - lajme shqip nga vendi

Favicon of www.rtklive.com  

Rtklive.com - RTK

Popularity:

tags for www.rtklive.com lajme / kosova / shqip / news

Favicon of www.shqiperiaonline.tv  

Shqiperiaonline.tv - Shqiperia Online .Tv - Lajme Shqip

Shqiperia online.tv - pikenisja e cdo shqiptari ne internet.lajme shqip, informacione, kuriozitete

Popularity:

tags for www.shqiperiaonline.tv lajme shqip / shqip / albania / shqiperia

Favicon of alsat-m.tv  

Alsat-m.tv - Alsat-M

Alsat-m televizioni kombetar maqedoni, web faqja oficiale

Popularity:

tags for alsat-m.tv lajme / shqip / nga / video

Favicon of www.rilindjademokratike.com  

Rilindjademokratike.com - Gazeta Rilindja Demokratike - Online

Gazeta rilindja demokratike - online

Popularity:

tags for www.rilindjademokratike.com lajme / lajme nga vendi / lajme online / lajme nga shqiperia

Favicon of nacionalalbania.al  

Nacionalalbania.al - Fuqia e ndryshimit mediatik, zëri i atdheut dhe i patriotizmit shqiptar...

Nacional albania eshte nje gazete patriotike shqiptare, e cila beson tek fuqia e lajmit dhe te se

Popularity:

tags for nacionalalbania.al dhe / albania / zeri / atdheu

Favicon of cdogje.info  

Cdogje.info - Gjej dhe ofro ate qe do

Popularity:

tags for cdogje.info njoftime / dhe / spo4cq1shsvjj069veuvsjfdojm / femije

Favicon of www.yllpress.com  

Yllpress.com - Yll Press - Kreu

Yll press eshte nje medium i cili eshte themeluar per tju mundesuar qytetareve shqiptar dhe te tjereve ne vend

Popularity:

tags for www.yllpress.com lajme nga vendi / lajme / njoftime / qendrat turistike

Favicon of www.gjuhashqipe.com  

Gjuhashqipe.com - Gjuha Shqipe

Synon që të jetë portali më i madh shqiptar, me softuerë, shërbime, shkencë e lajme që kanëtë

Popularity:

tags for www.gjuhashqipe.com lajme / dhe / kosova / shqip

Favicon of www.supersport.al  

Supersport.al - SuperSport. Pakete Televizive Sportive | Lajme Sportive

Faqja zyrtare e supersport albania, pakete televizive sportive.informacione per : futboll, basketboll

Popularity:

tags for www.supersport.al dhe / albania / sport / futboll

Favicon of www.ama-news.al  

Ama-news.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve AMA - Lajme nga Shqiperia...

Agjencia kombëtare e lajmeve ama

Popularity:

tags for www.ama-news.al dhe / ama news

Show more
Google ads

Sites with a similar domain name

We found 17 websites. With this list of domains you can understand how other people use the domain name with the same domain name

Domain PageRank Popularity Safety
El blog de Ikusuki.com!   ikublog.com Google PageRank for ikublog.com
IKUBON.com   ikubon.com Google PageRank for ikubon.com
iKubo Media   ikubomedia.com Google PageRank for ikubomedia.com
17 - 25 Young Drivers Car Insurance | Learner Driver Insurance | iKube   ikubeinsurance.com Google PageRank for www.ikubeinsurance.com
株式会社 郁文堂 語学・文学書出版 輸入図書販売   ikubundo.com Google PageRank for www.ikubundo.com
Kryefaqe   ikubinfo.al Google PageRank for ikubinfo.al
爱酷小说网-无弹窗广告的网络小说阅读网   ikubook.com Google PageRank for ikubook.com
.: ikubINFO -,            Faqja e pare :.   ikubinfo-software.al Google PageRank for www.ikubinfo-software.al
ikubu   ikubu.com Google PageRank for ikubu.com
妊娠.生產.育兒-愛哭寶寶媽媽懷孕生活網   ikubaby.com Google PageRank for ikubaby.com
RouterOS router configuration page   ikubed.com Google PageRank for ikubed.com
company   ikubconstruction.com Google PageRank for ikubconstruction.com
ikub.al - Portali kryesor i informacionit per Shqiptaret   ikubinfo.com Google PageRank for ikubinfo.com
ikubiz - Interkulturelles Bildungszentrum Mannheim gGmbH   ikubiz.de Google PageRank for www.ikubiz.de
ikubINFO Intelligent ::,ikubINFO Intelligent::   ikubinfo-intelligent.al Google PageRank for www.ikubinfo-intelligent.al
IKUB Consulting Ltd.   ikubconsulting.com Google PageRank for www.ikubconsulting.com
iKUBE - Generatore fotovoltaico mobile   ikube.it Google PageRank for www.ikube.it
Show more

General Statistics

Title: ikub.al - Portali kryesor i informacionit per Shqiptaret
Description: Informacione te shumellojshme si lajme, njoftime, prona ne shitje, oferta punesimi, makina ne shitje, oferta turistike, lajme sportive, biznese, informacione financiare, ligjet, numrat e telefonit si dhe nje pafundesi informacioni ne kohe reale. more
Pagerank: Google PagerankTake this button and put in your website
SEO score: 52%
Website Worth: $36,326 USD
Web Safety:
Web safety signals the level of trust for the site's suitability for all users.
Child Safety:
Child safety signals the level of trust for the site's suitability for children.
Alexa Rank: 16,649
Primary Traffic:
The country where current domain is most popular relative to the other countries
Albania
Alexa backlinks: 838
Webstatsdomain backlinks:
IP-address: 46.165.216.232 [Trace] [Reverse]
Server Location: Germany
Date Registered: 1992-04-20 23:00:00
Site Age: 22 years and 0 months
Daily Pageviews: n\a
Sites redirect to this site: ikubinfo.com, punaime.al, tag.al
Load Time: 2.29 seconds
Show more

Contact information:

http://kompania.ikub.al/kontakt.aspx - .: ikub.al -,Kontakt :.
@ikub_portal - ikub.al (ikub_portal) auf Twitter
See ikub.al contact information in whois record

Website categories

Currently, we found 28 categories on ikub.al
lajmet e fundit 165 sites lajme nga vendi 35 sites
makina ne shitje 24 sites punesim 47 sites
vende te lira pune 11 sites apartamente ne shitje 20 sites
prona 100 sites njoftime 180 sites
ne shitje 10 sites lajmerime 39 sites
per femrat 5 sites thashetheme 47 sites
adresat e bizneseve 5 sites ligje 11 sites
oferta turistike 12 sites lajme 1'109 sites
oferta 24'578 sites portali 2'268 sites
time 1'030'316 sites dhe 7'797 sites
ikub.al faqen tuaj 4 sites makina 4'202 sites
shitje 198 sites dites 39 sites
pare 796 sites një 1'917 sites
nga 5'733 sites për 3'394 sites
Show more

Visitors Localization

Traffic Estimations High
Traffic Rank 16,649th most visited website in the World most visited website in the World
Albania 59.8 Serbia 10.7
Macedonia 5.1 Greece 3.6
Italy 3.6

Alexa traffic graph analysis

Alexa traffic rank show how popular a site is relative to other sites. Ikub.al is ranked 16,649 in the world (among the 30 million domains). A low rank means that your website gets a lot of visitors.

Alexa rank: 16,649 visit alexa Alexa backlinks: 838
This report show rough estimate of ikub.al's popularity
The top queries driving traffic to www.ikub.al from search engines.
horoskopi ditor
horoskopi
ikub
albeu
lajmifundit
ikub.al
vende te lira pune
time.al
horoskopi sot
sulejmani i madherishem sezoni 4

Web safety analysis

ikub.al is safe website. This information from Google, AVG Threat Labs, McAfee SiteAdvisor, Wot.

Google Safebrowsing: Safe
Avg Antivirus Safe
Wot Raiting Good
SiteAdvisor Safe
Child Safety Excellent
Copy & paste code at your website:

just copy & paste the snippet into your website!

just copy & paste the snippet into your website!

Domain Name Analysis

Using this list of sites you can analyze domain name

Domain Name: www.ikub.al
Domain Age: 22 years
Creation: 1992-04-20
See ikub.al whois information

Websites hosted on same IP

Domain Popularity PageRank
Home Page-mobile.ikub.al mobile.ikub.al Check google pagerank for mobile.ikub.al
Zgjedhje 2013 zgjedhjet2013.al Check google pagerank for zgjedhjet2013.al
time.al - Kryesore - Na ndiqni ne, të ndiqni lajmet time.al Check google pagerank for time.al
tag.al - Blini dhe ju kuponin tuaj. tag.al Check google pagerank for tag.al
Njoftime per vende te lira pune sipas profesioneve. Punesime ne Tirane, punesime ne Shqiperi, vende pune ne te gjitha trevat shqiptare. Ekonomiste, financiere, juriste, inxhinier, agjent, asistent - punaime.al punaime.al Check google pagerank for punaime.al
ikub.al - Portali kryesor i informacionit per Shqiptaret ikubinfo.com Check google pagerank for ikubinfo.com

Domain Availability

Register the various extensions of your domain to protect your brand from cybersquatters.
  • General TLDs
  • Country TLDs
Domains (TLD) Availability
ikub.com
ikub.net
ikub.org
ikub.info
ikub.biz
ikub.us
Domains (TLD) Availability
ikub.de

Typo Availability

Register the various typos of your domain to protect your brand from phishing attempts and cybersquatters.
Domains (TLD) Availability
ukub.com
ijub.com
ikyb.com
ikuv.com
okub.com
ilub.com
ikib.com
ikun.com
jkub.com
iuub.com
ikhb.com
ikuf.com
Show all
Show more

Website Load Time Analysis

Website load time is important factor,because Google is taking site’s loading speed into consideration in determining its ranking. Even though this will not land a big impact, it is still something we (webmasters) should really look into. The reason is pretty simple – majority of visitors are usually in rush and no one is fond of waiting half a century before the website finally load its content or failed to load. At the last check on 2014-01-30, website load time was 2.29. The highest load time is 4.89, the lowest load time is 2.29, the average load time is 3.43.

Website worth

Estimated worth website
Copy & paste code at your website:
Estimated worth website
Copy & paste code at your website:
Get Widget!
Google ads

0reviews

Select

captcha
Enter the code shown above