compare
Lajme Sport|Lajme Sportive nga vendi e bota
www.lajmesport.com
2.5/5.0
by
WebstatsDomain

Lajmesport.com

Lajme Sport|Lajme Sportive nga vendi e bota

Keywords: lajme sportive, lajme sporti, lajme nga sporti, lajme nga futbolli, lajmesport, nga, sportive, ndaj, kampionati, fiton

Google ads

Similar websites analysis

Favicon of www.vizionplus.tv  

Vizionplus.tv - Vizion Plus TV | Lajmet nga vendi dhe bota, Dancing with the Stars...

Vizion plus tv, televizion satelitor kombetar shqiptar

Popularity:

tags for www.vizionplus.tv nga / vizion plus / news / humors

Favicon of albalove.ch  

Albalove.ch - Lajme nga Maqedonia, Kosova, Shqiperia, Bota dhe Sporti

Lajme nga maqedonia, kosova, shqiperia, bota dhe sporti rifreskim çdo 20 minuta, me të rejat dhe më të fundit

Popularity:

tags for albalove.ch shqiptare / vizion plus / lajme shqip / shqip

Favicon of borozani.com  

Borozani.com - Lajme Sport Shqip.

Sport shqip në mediumin sportiv më të saktë dhe më të shpejtë mbi ngjarjet më të reja vendore e globale

Popularity:

tags for borozani.com sport / lajme / futboll / kosove

Favicon of ticketgol.it  

Ticketgol.it - Portale per Biglietti Calcio, Teatro, Sport e Musica Compra e Vendi Online Biglietti Juventus...

Biglietti calcio, compra e vendi su ticketgol tutti gli ordini sono al 100% garantiti

Popularity:

tags for ticketgol.it milan / serie a / biglietti calcio / juventus

Favicon of ultrasportives.com  

Ultrasportives.com - UltraSportives - Voitures Ultra Sportives - UltraSportives...

Portail et forum de discussion de voitures sportives.actualités automobile, techniques

Popularity:

tags for ultrasportives.com sport / sportive / pilotage / stage

Favicon of sportdepot.ro  

Sportdepot.ro - Magazinul sportiv Sport Depot – articole sportive pentru toate tipurile de sport...

Home meta description

Popularity:

tags for sportdepot.ro sport / biciclete / sofia / magazine

Favicon of www.sportcitta.it  

Sportcitta.it - Benvenuti su sportcitta.it: portale di informazioni sportive

Portale di notizie sportive di tutte le discipline - sport, calcio, basket, volley, ciclismo

Popularity:

tags for www.sportcitta.it sport / ferrara / bologna / discipline sportive basket

Favicon of grid.al  

Grid.al - Lajme - GRID.AL

Grid.al ben organizimin, grupimin dhe rangimin e permbajtjeve nga ueb faqet shqiptare

Popularity:

tags for grid.al sport / lajme / futboll / bota

Favicon of www.balkanweb.com  

Balkanweb.com - BalkanWeb - Faqja Kryesore | Lajme - Shqiperia - Rajoni - News 24 Live...

Balkanweb, që nga krijimi i saj në shkurt të vitit 2000, është faqja kryesore e lajmeve për shqipërinë

Popularity:

tags for www.balkanweb.com lajme / bota / lajme sportive / lajmi i fundit

Favicon of veqsport.com  

Veqsport.com - Lajme sportive shqip, Transfere, Boterori 2014, Parashikime - veqsport...

Portali me i pasur sportiv shqipetar.lajme sportive, analiza, parashikime, transferime live, ndeshje live

Popularity:

tags for veqsport.com sport / lajme / futboll / lajme sportive

Favicon of www.ngahr.com  

Ngahr.com - NGA Human Resources

Popularity:

tags for www.ngahr.com northgatearinso

Favicon of infoglobi.com  

Infoglobi.com - infoGLOBI | Agjenci e lajmeve

Infoglobi.com ju sjell lajmet e fundit nga bota, nga fusha e politikës, ekonomisë, kulturës, shkencës

Popularity:

tags for infoglobi.com sport / lajme / kosova / showbiz

Favicon of affilaci.cz  

Affilaci.cz - Affiláci.cz - Obsah

Alblive kuriozitete, showbiz, teknologji, lifestyle, lajmet e fundit, filma shqiptare, video shqiptare

Popularity:

tags for affilaci.cz sport / lajme / showbiz / teknologji

Favicon of www.sport-ivoire.ci  

Sport-ivoire.ci - SPORT - IVOIRE.CI : : Retrouvez toute lactualité sportive Ivoirienne et...

Toute lactualité sur le sport ivoirien, championnat dafrique des nations, can 2010, can 2012

Popularity:

tags for www.sport-ivoire.ci news / video / soccer / football

Favicon of www.lajmifundit.al  

Lajmifundit.al - Lajmi Fundit , Lajme shqip

Lajmi i fundit | lajmifundit.al, portali i vetem me lajme shqip 24 ore ne 24 nga shqiperia, kosova

Popularity:

tags for www.lajmifundit.al shqiptare / nga / lajmi i fundit / lajme - lajme shqip - lajmifundit

Favicon of www.10minuta.com  

10minuta.com - Lajmet, Lajme Shqip, Lajmet e fundit, Lajmi i fundit nga Kosova | 10minuta...

Gazeta lajm shqip online nga kosova, lajmet e fundit nga vendi dhe bota sot, 10minuta.com

Popularity:

tags for www.10minuta.com lajme / shqiptare / bota / kosova

Favicon of www.insports.ro  

Insports.ro -

Cauti echipamente sportive de calitate? insports.ro iti potoleste setea de miscare! magazin online de

Popularity:

tags for www.insports.ro biciclete / tenis camp / trotinete / triciclete

Favicon of www.stanleybet.ro  

Stanleybet.ro - Pariuri sportive - Stanleybet Romania

Stanleybet romania - agentii britanice de pariuri sportive si loto international

Popularity:

tags for www.stanleybet.ro sport / sportive / rezultate / cote

Show more
Google ads

Sites with a similar domain name

We found 20 websites. With this list of domains you can understand how other people use the domain name with the same domain name

Domain PageRank Popularity Safety
Lajme Online | Online News   lajmeonline.eu Google PageRank for lajmeonline.eu
Lajme Flash | Lajme te reja dhe te sakta nga i gjithe globi.   lajmeflash.net Google PageRank for www.lajmeflash.net
Lajme | Online   lajmeonline.me Google PageRank for lajmeonline.me
Lajme Shqip - Lajmet e fundit, Lajme Shqiperi, Lajme Kosove, Lajme Bota   lajmeshqip.org Google PageRank for lajmeshqip.org
| Lajme.eu   lajme.eu Google PageRank for www.lajme.eu
|   lajmepress.net Google PageRank for www.lajmepress.net
Lajme shqip, lajmet shqip, lajmet e fundit ne shqip nga Shqiperia dhe bota.   lajmetshqip.com Google PageRank for lajmetshqip.com
Lajme.Biz   lajme.biz Google PageRank for lajme.biz
Lajme Shqip | Lajme, Lajmet e fundit, Shqip,  Hulumtime, Dossier, Sport, Showbiz, Lifestyle, Video, Foto   lajmeshqip.com Google PageRank for www.lajmeshqip.com
LAJMERO NJOFTIME SHQIP.10 000 LAJMERIME ,SHPALLJE, NJOFTIME SHQIP NE SHQIPERI KOSOVA MAQEDONI FALAS  REAL ESTATE ALBANIA,SHITJE SHTEPI,BLEJ APARTAMENTE.   lajmerime.com Google PageRank for www.lajmerime.com
Lajme Online | Online News   lajmeonline.net Google PageRank for lajmeonline.net
韓国歌手一覧   lajmeblic.com Google PageRank for www.lajmeblic.com
Shqipëria heq dorë nga Çamëria | Lajme.Org   lajme.org Google PageRank for www.lajme.org
Lajme Online - Lajme Shqip nga Shqiperia dhe bota, lajme te reja   lajmeonline.com Google PageRank for www.lajmeonline.com
Qendra për informim Lajmet.com   lajmet.com Google PageRank for lajmet.com
Lajme Shqip - Lajme Shqip Online nga vendi dhe bota   lajmeshqip.al Google PageRank for lajmeshqip.al
LAJMET E FUNDIT  Nga Shqiperia & Rajoni - Lajmi I Fundit   lajmetefundit.org Google PageRank for www.lajmetefundit.org
Account Suspended   lajme-shqip.com Google PageRank for lajme-shqip.com
News & Watch Video | News, Video, Sport, Gallery   lajme.me Google PageRank for lajme.me
Index of /   lajme24ore.pw Google PageRank for lajme24ore.pw
Show more

General Statistics

Title: Lajme Sport|Lajme Sportive nga vendi e bota
Pagerank: Google PagerankTake this button and put in your website
SEO score: 28%
Website Worth: $5,690 USD
Web Safety:
Web safety signals the level of trust for the site's suitability for all users.
Child Safety:
Child safety signals the level of trust for the site's suitability for children.
Alexa Rank: 662,135
Alexa backlinks: 40
Webstatsdomain backlinks:
IP-address: 5.9.143.162 [Trace] [Reverse]
Server Location: Germany
Pageviews per User: 3
Average Time on Site: 03:25
Search Percent:
Estimated percentage of visits to www.lajmesport.com that came from a search engine
72.7%
Bounce:
Estimated percentage of visits to www.lajmesport.com that consist of a single pageview
31.2%
Daily Pageviews: n\a
Load Time: 1.25 seconds
Show more

Contact information:

http://www.lajmesport.com/kontakt/
See lajmesport.com contact information in whois record

Website categories

Currently, we found 5 categories on lajmesport.com
nga 4'637 sites kampionati 21 sites
sportive 2'450 sites fiton 10 sites
ndaj 89 sites

Visitors Localization

Traffic Estimations Low
Traffic Rank 662,135th most visited website in the World most visited website in the World
88.9

Alexa traffic graph analysis

Alexa traffic rank show how popular a site is relative to other sites. Lajmesport.com is ranked 662,135 in the world (among the 30 million domains). A low rank means that your website gets a lot of visitors.

Alexa rank: 662,135 visit alexa Alexa backlinks: 40
This report show rough estimate of lajmesport.com's popularity
The top queries driving traffic to www.lajmesport.com from search engines.
lajme sportive
lajme sporti
lajme nga sporti
lajme nga futbolli
lajmesport
lajm sportiv
sporti shqiptar
lajmet e fundit nga sporti nderkombetar
lajmet me te rejat nga sporti nderkombetar
rezultate live

Web safety analysis

lajmesport.com is safe website. This information from Google, AVG Threat Labs, McAfee SiteAdvisor, Wot.

Google Safebrowsing: Safe
Avg Antivirus Safe
Wot Raiting n\a
SiteAdvisor Safe
Child Safety n\a
Copy & paste code at your website:

just copy & paste the snippet into your website!

just copy & paste the snippet into your website!

Websites hosted on same IP

Domain Popularity PageRank
Gimptalk - Premier Gimp Community www.gimptalk.com Check google pagerank for www.gimptalk.com
4 Pics 1 Word Answers and Solutions | Find and solve all 4 pics 1 word trivias. Read all answers here www.kengaime.com Check google pagerank for www.kengaime.com
Hotel Albatros  Spille Kavaje | Prenotoni pushime tuaja ne hotelin e mirenjohur Albatros ne Spille, Kavaje albatros-albania.com Check google pagerank for albatros-albania.com
Fjalor Anglisht Shqip - Perkthime nga Anglishtja www.fjaloranglishtshqip.org Check google pagerank for www.fjaloranglishtshqip.org
Instant FX Profits Review instantfxprofitsreview.com Check google pagerank for instantfxprofitsreview.com
AEB Web Solutions faqeinterneti.com Check google pagerank for faqeinterneti.com
Mireserdhet - Welcome - Benvenuti www.mjekualternativ.com Check google pagerank for www.mjekualternativ.com
Ruzzle Cheat - Ruzzle Word Builder Cheat www.portokallishqip.com Check google pagerank for www.portokallishqip.com
Lojra Falas - Luani me Lojra me Makina, me Lufte, me Barbi www.lojrafalas.com Check google pagerank for www.lojrafalas.com
Archive www.skampafestival.net Check google pagerank for www.skampafestival.net

Domain Availability

Register the various extensions of your domain to protect your brand from cybersquatters.
Domains (TLD) Availability
lajmesport.net
lajmesport.org
lajmesport.info
lajmesport.biz
lajmesport.us

Typo Availability

Register the various typos of your domain to protect your brand from phishing attempts and cybersquatters.
Domains (TLD) Availability
kajmesport.com Available. Book it now!
lsjmesport.com Available. Book it now!
lahmesport.com Available. Book it now!
lajnesport.com Available. Book it now!
lajmwsport.com Available. Book it now!
lajmeaport.com Available. Book it now!
lajmesoort.com Available. Book it now!
lajmespirt.com Available. Book it now!
lajmespoet.com Available. Book it now!
lajmesporr.com Available. Book it now!
Show all
Show more

Keywords Consistency

In this table we show keywords that are most commonly found on the site. Words marked with 2 or 3 stars best describe the theme of the site, as found in the main site html tags.

  Keywords Freq Title Desc <H> Anchors
posts 23
filed 23
under 23
ndaj 15
kampionati 15
  Keywords (2 words) Freq Title Desc <H> Anchors
posts filed 23
filed under 23
under kampionati 5
guardiola sht 4
ronaldo n spanj 4
  Keywords (3 words) Freq Title Desc <H> Anchors
posts filed under 23
filed under kampionati 5
uefa dnon bayern 4
united dhe juventus 4
mes united dhe 4

Headings

Excellent, your website is structured using HTML headings (<H1> to <H6>). Always Use an <H1> Heading Tag. Search engines place a lot of value on the text inside <H1> tags, so make sure that it's optimized and well-represents the page contents.

<H1> <H2> <H3> <H4> <H5> <H6>
500000
<H1> kryesore
<H1> premier league
<H1> tottenham fiton në sekondat e fundit
<H1> rooney i jep fitoren manchester united
<H1> liverpool spektakël e gola ndaj cardiff
Show more

Website Load Time Analysis

Website load time is important factor,because Google is taking site’s loading speed into consideration in determining its ranking. Even though this will not land a big impact, it is still something we (webmasters) should really look into. The reason is pretty simple – majority of visitors are usually in rush and no one is fond of waiting half a century before the website finally load its content or failed to load. At the last check on 2013-12-23, website load time was 1.25. The highest load time is 1.31, the lowest load time is 1.24, the average load time is 1.27.

Website worth

Estimated worth website
Copy & paste code at your website:
Estimated worth website
Copy & paste code at your website:
Get Widget!
Google ads

0reviews

Select

captcha
Enter the code shown above