compare

Shqiptarja.com

Shqiptarja.com është website më profesional dhe i pavarur me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani. Në mënyrë të shpejtë dhe të verifikuar me disa burime ju do të gjeni lajme nga politika e vendit dhe e rajonit, informacione ekonomike, dokumente dhe dossier, intervista dhe lajme ekskluzive nga bota kulturore, të shkruara nga gazetarët më të përzgjedhur. Këtu do të gjeni investigimet e ëështjeve të rëndësishme kombëtare, politike, ekonomike, të bëra nga gazetarët më të mirë investigativë të medias shqiptare.,English versions: Shqiptarja.com is the most professional and independent website in Albania and balkan region. It gives news, and other independent information about politic in the country and in the region, investments, documents, organization, internet, news and press, media and reports from the best investigative journalist of the region
Keywords shqiptarja.com, gazeta shqiptarja + 3 more>>
Contact Information See whois record for contact info
Shqiptarja.com - Home
UPwww.shqiptarja.com is UP and reachable, 6 days ago
Shqiptarja.com is ranked 19,207 in the world (among the 30 million domains) , a low rank means that this website gets lots of visitors . This site is relatively popular among users in the Albania. It gets 55.1% from Albania . This site is estimated worth $33361USD. This site has a good Pagerank(4/10). It has 0 backlinks. Shqiptarja.com has 49% seo score.
Popularity: Safety: undesirable Social signals:
Google ads

Similar websites

Favicon of grid.al  

Grid.al

Lajme - Grid.al

Grid.al ben organizimin, grupimin dhe rangimin e permbajtjeve nga ueb faqet shqiptare

Popularity: | grid.al tags for grid.al lajme / kosova / foto galeri

Favicon of lajmifundit.al  

Lajmifundit.al

Lajmi Fundit Lajme Shqip

Lajmi i fundit | lajmifundit.al, portali i vetem me lajme shqip 24 ore ne 24 nga shqiperia, kosova

Popularity: | lajmifundit.al tags for lajmifundit.al lajme / nga kosova / shqiptare

Favicon of telegrafi.com  

Telegrafi.com

Portali Telegrafi - Gazeta Shqiptare ne Internet - Lajmet e Fundit Shqip...

Telegrafi eshte medium i pavarur informativ dhe me i vizituari ne gjuhen shqipe.lajme me te funditnga ekonomia

Popularity: | telegrafi.com tags for telegrafi.com news / lajme / video / news portals

Favicon of lajmpress.com  

Lajmpress.com

Gazeta Lajm

Web faqja zyrtare e gazetës lajm

Popularity: | lajmpress.com tags for lajmpress.com lajme / kosova / shqip

Favicon of rtklive.com  

Rtklive.com

Rtk

Rtklive.com është faqe multilinguale, lanson përmbajtje në gjashtë gjuhë - shqip, serbisht

Popularity: | rtklive.com tags for rtklive.com news / kosova / lajme / shqip

Favicon of almakos.com  

Almakos.com

Almakos

Almakos - portali informativ, ndiqni lajmet më të reja nga maqedonia, shqipëria, kosova

Popularity: | almakos.com tags for almakos.com lajme / video / foto / nuk

Favicon of gazetaexpress.com  

Gazetaexpress.com

Gazetaexpress

Gazetaexpress.com sjell tek ju lajmet e fundit shqip në kohë reale nga politika, sporti, bota e vip

Popularity: | gazetaexpress.com tags for gazetaexpress.com kosova / lajme / video / foto

Favicon of shqiperia.com  

Shqiperia.com

Shqiperia, Albania. Lajme, Kulture, Historia Shqiptare

Faqja e pare e shqiperia.com me shume informacione te pergjithshme mbi shqiperine, shtypin e dites

Popularity: | shqiperia.com tags for shqiperia.com lajme / foto / shqip / shqiptare

Favicon of botasot.info  

Botasot.info

Bota Sot

Lajmet, sporti, showbizi e shumë e shumë tjera më së shpejti vin tek ju tek portali bota sot online

Popularity: | botasot.info tags for botasot.info kosova / lajme / shqip / nga

Favicon of gazeta-shqip.com  

Gazeta-shqip.com

Gazeta Shqip | e Përditshme e Pavarur

Popularity: | gazeta-shqip.com tags for gazeta-shqip.com news / gazeta shqip / shqip / nga

Show more
Google ads

Sites with a similar domain name

We found 10 websites. With this list of domains you can understand how other people use the domain name with the same domain name

Domain PageRank Popularity Safety
Favicon for shqiptariiitalise.com   shqiptariiitalise.com Google PageRank for www.shqiptariiitalise.com
Favicon for shqiptar.eu   shqiptar.eu Google PageRank for www.shqiptar.eu
Favicon for shqiptaret.gr   shqiptaret.gr Google PageRank for www.shqiptaret.gr
Favicon for shqiptarortodoks.com   shqiptarortodoks.com Google PageRank for www.shqiptarortodoks.com
Favicon for shqiptarka.com   shqiptarka.com Google PageRank for www.shqiptarka.com
Favicon for shqiptaria.com   shqiptaria.com Google PageRank for shqiptaria.com
Favicon for shqiptar.info   shqiptar.info Google PageRank for shqiptar.info
Favicon for shqiptari.net   shqiptari.net Google PageRank for www.shqiptari.net
Favicon for shqiptaronline.com   shqiptaronline.com Google PageRank for www.shqiptaronline.com
Favicon for shqiptaria.net   shqiptaria.net Google PageRank for shqiptaria.net

General Statistics

Title: Shqiptarja.com - Home
Description: Shqiptarja.com është website më profesional dhe i pavarur me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani. Në mënyrë të shpejtë dhe të verifikuar me disa burime j... more
Pagerank: Google PagerankTake this button and put in your website
SEO score: 49%
Website Worth: $33,361 USD
Web Safety:
Web safety signals the level of trust for the site's suitability for all users.
Child Safety:
Child safety signals the level of trust for the site's suitability for children.
Alexa Rank: 19,207
Primary Traffic:
The country where current domain is most popular relative to the other countries
Albania
Alexa backlinks: 924
Webstatsdomain backlinks:
IP-address: 198.154.240.93 [Trace] [Reverse]
Server Location: United States (Houston) [See domains hosted in Houston | United States]
Date Registered: 2011-05-14 08:39:00
Site Age: 3 years and 2 months
Pageviews per User: 7
Average Time on Site: 14:08
Search Percent:
Estimated percentage of visits to www.shqiptarja.com that came from a search engine
8.8%
Bounce:
Estimated percentage of visits to www.shqiptarja.com that consist of a single pageview
32.1%
Daily Pageviews: n\a
Sites redirect to this site: shqiptarja.info, shqiptarja.mobi, thashethem.com
Load Time: 1.01 seconds
Show more

Contact information:

Facebook profile for www.shqiptarja.com
@#!/shqiptarjacom
See shqiptarja.com contact information in whois record

Keywords Consistency

In this table we show keywords that are most commonly found on the site. Words marked with 2 or 3 stars best describe the theme of the site, as found in the main site html tags.

  Keywords Freq Title Desc <H> Anchors
nga 100
dhe 89
share 85
komente 64
santo 54
  Keywords (2 words) Freq Title Desc <H> Anchors
artan santo 44
vritet n atentat 27
biznesmeni artan 20
plumb n kok 19
santo me plumb 19
  Keywords (3 words) Freq Title Desc <H> Anchors
biznesmeni artan santo 20
santo me plumb n kok 19
artan santo me plumb 19
vritet n atentat biznesmeni 19
atentat biznesmeni artan 19

Headings

Bad, your website is not structured using HTML headings (<H1> to <H6>). You urgently need to use HTML headings (<H1> to <H6>),necessarily need to use H1 Heading Tag.

<H1> <H2> <H3> <H4> <H5> <H6>
000000

Website categories

Currently, we found 15 categories on shqiptarja.com
shqipëria 56 sites shqiptaret 31 sites
shqiptarja.com 11 sites shqiptaria 16 sites
shq 41 sites nga 4'763 sites
lajme 784 sites balkans 785 sites
balkan 2'981 sites video 823'698 sites
news 908'120 sites foto 180'157 sites
profili 954 sites kosova 1'363 sites
dhe 6'148 sites
Show more

Visitors Localization

Traffic Estimations High
Traffic Rank 19,207th most visited website in the World most visited website in the World
Albania 55.1 United States 13.5
Canada 7.3 Ireland 5.9
Germany 4.4 France 3.9
Switzerland 3.6 Great Britain 2.6
Serbia 0.7

Alexa traffic graph

Alexa traffic rank show how popular a site is relative to other sites. Shqiptarja.com is ranked 19,207 in the world (among the 30 million domains). A low rank means that your website gets a lot of visitors.

Alexa rank: 19,207 visit alexa Alexa backlinks: 924
This report show rough estimate of shqiptarja.com's popularity
The top queries driving traffic to www.shqiptarja.com from search engines.
shqiptarja.com
gazeta shqiptarja
gazeta shqiptarja.com
shqiptarja
drejtoria e pergjithshme e tatimeve

Web safety

shqiptarja.com is safe website. This information from Google, AVG Threat Labs, McAfee SiteAdvisor, Wot.

Google Safebrowsing: Safe
Avg Antivirus Safe
Wot Raiting Undesirable
SiteAdvisor Safe
Child Safety Excellent
Copy & paste code at your website:

just copy & paste the snippet into your website!

just copy & paste the snippet into your website!

Domain Name

Using this list of sites you can analyze domain name

Domain Name: www.shqiptarja.com
Registrar: ENOM, INC
Domain Age: 3 years and 2 months
Creation: 2011-05-14
Expiration: 2014-05-14
See shqiptarja.com whois information

Websites hosted on same IP

Domain Popularity PageRank
Favicon for a1report.tv www.a1report.tv Check google pagerank for www.a1report.tv
Favicon for a1report.al a1report.al Check google pagerank for a1report.al

Anchors Cloud

Anchors Cloud: List of most used anchor phrases in the anchor tags of the referring domains. An example would be "webstatsdomain" in "<a href="http://www.webstatsdomain.org">webstatsdomain</a>"

  • shqiptarja( 37% )
  • <a>image</a>( 25% )
  • shqiptarja.com( 25% )
  • raportoni ju( 12% )

Website Load Time

Website load time is important factor,because Google is taking site’s loading speed into consideration in determining its ranking. Even though this will not land a big impact, it is still something we (webmasters) should really look into. The reason is pretty simple – majority of visitors are usually in rush and no one is fond of waiting half a century before the website finally load its content or failed to load. At the last check on 2014-07-05, website load time was 1.01. The highest load time is 1.26, the lowest load time is 0.83, the average load time is 1.02.

Website worth

Estimated worth website
Copy & paste code at your website:
Estimated worth website
Copy & paste code at your website:
Get Widget!
Google ads

0reviews

Select

captcha
Enter the code shown above