compare

Smartshop-ks.com

SMART SHOP investon në aritjen e kënaqësisë së blerësve të vet duke ofruar produkte, funksioni dhe vlerat e të cilave demonstrohen në TV, të cilën gjë e konfirmojnë edhe shumë personalitete të njohura botërore. Ndër vlerat kryesore që SMART SHOP ofron blerësve të vët përvëq kualitetit është KOMODITETI dhe KOHA e kursyer. Dy vlera të cilat njeriut i kufizohen çdo ditë më shumë e më shumë.
Links Website
Keywords smartshop, teleshop kosova + 2 more>>
Home
UPwww.smartshop-ks.com is UP and reachable, 6 days ago
Smartshop-ks.com has no global alexa traffic rank . This site is estimated worth $540USD. This site has a low Pagerank(0/10). It has 0 backlinks. Smartshop-ks.com has 27% seo score.
Popularity: Safety: safe Social signals:
Google ads

Similar websites

Favicon of topshop.al  

Topshop.al

Top Shop Albania - Produkte me Cilesi Dhe Garanci te Larte

Produkte te cilesise se larte sic i keni pare ne televizor dhe keshilla per renien nga pesha, fitnes

Popularity: | topshop.al tags for topshop.al bukuria / top shop

Favicon of trupidheshendeti.com  

Trupidheshendeti.com

Trupi Dhe Shendeti - Keshilla Per Shendetin Dhe Bukurine.

Keshilla te thjeshta se si te kujdesemi per shendetin dhe pamjen e jashme

Popularity: | trupidheshendeti.com tags for trupidheshendeti.com bukuria / dhe / shendeti / dieta

Favicon of artigatimit.com  

Artigatimit.com

Artigatimit.com | Receta Gatimi Shqip -torta Embelsira!

Receta gatimi shqip dhe keshilla mbi kuzhinen! embelsira te thjeshta e shpejta!gatime te tryezes

Popularity: | artigatimit.com tags for artigatimit.com dhe / receta gatimi / një

Favicon of living.al  

Living.al

Living Portal

Living - kanali i pare lifestyle ne shqiperi vetem ne tring tv

Popularity: | living.al tags for living.al kuzhina / bukuria / embelsira

Favicon of parajsa.com  

Parajsa.com

Parajsa.com

Parajsa.com është një portal i pavarur në gjuhën shqipe, i themeluar në vitin 2001

Popularity: | parajsa.com tags for parajsa.com bukuria / dhe / shendeti / receta gatimi

Favicon of nded.al  

Nded.al

Thonjtë Xhel Dhe Thoi Artificiale - Dyqan | Nded.al

Thoi artificiale dhe thonjtë xhel për çmimet më të mirë në nded.al online dyqan i sigurt blej

Popularity: | nded.al tags for nded.al produktet / dhe / oferta

Favicon of albreceta.com  

Albreceta.com

Default Web Site Page

Receta do te gjeni ne faqen tone albreceta.com, keto do jene te ndryshme do keni receta per embelsire

Popularity: | albreceta.com tags for albreceta.com kuzhina / uria / embelsira / dieta

Favicon of stildhejetese.com  

Stildhejetese.com

Stil Dhe Jetese | Blog Informativ Mbi Stilin, Jetesen, Tendencen...

Stil dhe jetese - blog informativ mbi stilin, jetesen, tendencen, moden, shendetin

Popularity: | stildhejetese.com tags for stildhejetese.com bukuria / dhe / shendeti / fitness

Favicon of dielli.al  

Dielli.al

Dielli | Dielli.al - Jeto me Lajmin

Dielli.al – jeto me informacionet më të shpejta dhe të fundit mbarëshqiptare dhe botërore

Popularity: | dielli.al tags for dielli.al dhe / shendeti / nga / për

Favicon of kafsheshtepiake.com  

Kafsheshtepiake.com

Kreu

Përmirësimi i kualitetit të jetës të kafshëve tona të vogla duke forcuar lidhjen midis njerzve dhe kafshëve

Popularity: | kafsheshtepiake.com tags for kafsheshtepiake.com shëndeti

Show more
Google ads

Sites with a similar domain name

We found 10 websites. With this list of domains you can understand how other people use the domain name with the same domain name

Domain PageRank Popularity Safety
Favicon for smartshopping.com   smartshopping.com Google PageRank for smartshopping.com
Favicon for smartshopper.de   smartshopper.de Google PageRank for smartshopper.de
Favicon for smartshopping.de   smartshopping.de Google PageRank for www.smartshopping.de
Favicon for smartshop-cash.com   smartshop-cash.com Google PageRank for www.smartshop-cash.com
Favicon for smartshop-growshop.nl   smartshop-growshop.nl Google PageRank for www.smartshop-growshop.nl
Favicon for smartshop-pty.com   smartshop-pty.com Google PageRank for smartshop-pty.com
Favicon for smartshop-eindhoven.nl   smartshop-eindhoven.nl Google PageRank for www.smartshop-eindhoven.nl
Favicon for smartshop-webstore.com   smartshop-webstore.com Google PageRank for smartshop-webstore.com
Favicon for smartshop-seedshop.com   smartshop-seedshop.com Google PageRank for www.smartshop-seedshop.com
Favicon for smartshop-android.eu   smartshop-android.eu Google PageRank for www.smartshop-android.eu

General Statistics

Title: Home
Description: SMART SHOP investon në aritjen e kënaqësisë së blerësve të vet duke ofruar produkte, funksioni dhe vlerat e të cilave demonstrohen në TV, të cilën gjë... more
Pagerank: Google PagerankTake this button and put in your website
SEO score: 27%
Website Worth: $540 USD
Web Safety:
Web safety signals the level of trust for the site's suitability for all users.
Child Safety:
Child safety signals the level of trust for the site's suitability for children.
Alexa backlinks: n\a
IP-address: 192.185.195.147 [Trace] [Reverse]
Server Location: United States
Date Registered: 2008-08-18 23:00:00
Site Age: 5 years and 11 months
Daily Pageviews: n\a
Load Time: 0.00 seconds
Show more

Contact information:

http://www.smartshop-ks.com/jo/index.php/kontaktoni - Kontakti
See smartshop-ks.com contact information in whois record

Keywords Consistency

In this table we show keywords that are most commonly found on the site. Words marked with 2 or 3 stars best describe the theme of the site, as found in the main site html tags.

  Keywords Freq Title Desc <H> Anchors
teuml 62
neuml 37
dhe 24
shop 20
smartshop 18
  Keywords (2 words) Freq Title Desc <H> Anchors
meuml shumeuml 11
smart shop 9
deluxe bath 8
bath spa 8
twista mop 7
  Keywords (3 words) Freq Title Desc <H> Anchors
deluxe bath spa 8
fute neuml shporteuml 6
keep fresh bags 6
shumeuml rreth ofertave 6
meuml shumeuml rreth 6

Headings

Excellent, your website is structured using HTML headings (<H1> to <H6>). Always Use an <H1> Heading Tag. Search engines place a lot of value on the text inside <H1> tags, so make sure that it's optimized and well-represents the page contents.

<H1> <H2> <H3> <H4> <H5> <H6>
453000
<H1> online ofertat
<H1> smartclub kartela
<H1> ku na gjeni?
<H1> newsletter
<H2> tpl_beez2_nav_view_search
<H2> ceracraft tigani 28 cm
<H2> keep fresh bags
<H2> mbulesa magjike e tavolinës
<H2> twist n chop
<H3> tpl_beez2_navigation
<H3> tpl_beez2_search
<H3> newsletter
Show more

Website categories

Currently, we found 14 categories on smartshop-ks.com
smartshop 256 sites produktet 155 sites
kuzhina 57 sites shëndeti 13 sites
bukuria 21 sites smart shop 62 sites
smartclub 20 sites tpl_beez 701 sites
produkte 24'464 sites është 1'376 sites
cilat 33 sites vetëm 80 sites
shumë 291 sites mund 830 sites
Show more

Visitors Localization

Traffic Estimations Low
Traffic Rank No data available for this site. most visited website in the World

Alexa traffic graph

Alexa traffic rank show how popular a site is relative to other sites. Smartshop-ks.com is ranked -1 in the world (among the 30 million domains). A low rank means that your website gets a lot of visitors.

Alexa rank: n\a visit alexa Alexa backlinks: n\a
This report show rough estimate of smartshop-ks.com's popularity
The top queries driving traffic to www.smartshop-ks.com from search engines.
smartshop
teleshop kosova
kosovo online shop
smard shop

Web safety

smartshop-ks.com is safe website. This information from Google, AVG Threat Labs, McAfee SiteAdvisor, Wot.

Google Safebrowsing: Safe
Avg Antivirus Safe
Wot Raiting n\a
SiteAdvisor Safe
Child Safety n\a
Copy & paste code at your website:

just copy & paste the snippet into your website!

just copy & paste the snippet into your website!

Domain Name

Using this list of sites you can analyze domain name

Domain Name: www.smartshop-ks.com
Registrar: PDR Ltd. d/b/a PublicDomainRegistry.com
Domain Age: 5 years and 11 months
Time Left: 2 years
Creation: 2008-08-18
Expiration: 2016-08-18
See smartshop-ks.com whois information

Websites hosted on same IP

Domain Popularity PageRank
Favicon for piedmontgispecialists.com www.piedmontgispecialists.com Check google pagerank for www.piedmontgispecialists.com
Favicon for perspectivebd.com www.perspectivebd.com Check google pagerank for www.perspectivebd.com
Favicon for infinitehealingarts.com infinitehealingarts.com Check google pagerank for infinitehealingarts.com
Favicon for youthwavebd.com www.youthwavebd.com Check google pagerank for www.youthwavebd.com
Favicon for homebedroomdecor.com homebedroomdecor.com Check google pagerank for homebedroomdecor.com
Favicon for cbaplay.com www.cbaplay.com Check google pagerank for www.cbaplay.com
Favicon for hometeamauctions.com www.hometeamauctions.com Check google pagerank for www.hometeamauctions.com
Favicon for wssoc.org wssoc.org Check google pagerank for wssoc.org
Favicon for lancelotgroup.com www.lancelotgroup.com Check google pagerank for www.lancelotgroup.com
Favicon for alamocantina.com alamocantina.com Check google pagerank for alamocantina.com

Website Load Time

Website load time is important factor,because Google is taking site’s loading speed into consideration in determining its ranking. Even though this will not land a big impact, it is still something we (webmasters) should really look into. The reason is pretty simple – majority of visitors are usually in rush and no one is fond of waiting half a century before the website finally load its content or failed to load. At the last check on 2014-04-26, website load time was 0.00. The highest load time is 21.20, the lowest load time is 0.00, the average load time is 12.19.

Website worth

Estimated worth website
Copy & paste code at your website:
Estimated worth website
Copy & paste code at your website:
Get Widget!
Google ads

0reviews

Select

captcha
Enter the code shown above