compare
Tirana Observer | Lajme nga Shqiperia, Bota dhe Rajoni
www.tiranaobserver.al
2.5/5.0
by
WebstatsDomain

Tiranaobserver.al

Tirana Observer | Lajme nga Shqiperia, Bota dhe Rajoni

Keywords: gazeta tirana observer, tirana observer, tirana observer al, si te ushqehemi, kuzej gunej, sport, lifestyle, opinion, dhe, suplemente

Google ads

Similar websites analysis

Favicon of www.balkanweb.com  

Balkanweb.com - BalkanWeb - Faqja Kryesore | Lajme - Shqiperia - Rajoni - News 24 Live...

Balkanweb, që nga krijimi i saj në shkurt të vitit 2000, është faqja kryesore e lajmeve për shqipërinë

Popularity:

tags for www.balkanweb.com lajme / bota / shqiperia / lajmi i fundit

Favicon of www.botasot.info  

Botasot.info - Bota Sot

Lajmet, sporti, showbizi e shumë e shumë tjera më së shpejti vin tek ju tek portali bota sot online

Popularity:

tags for www.botasot.info lajme / shqip / kosova / bota

Favicon of www.shqiperiaonline.tv  

Shqiperiaonline.tv - Shqiperia Online .Tv - Lajme Shqip

Shqiperia online.tv - pikenisja e cdo shqiptari ne internet.lajme shqip, informacione, kuriozitete

Popularity:

tags for www.shqiperiaonline.tv shqip / lajme shqip / shqiperia / albania

Favicon of www.top.al  

Top.al - Top.al :: Faqe kryesore

Top.al rrjeti socjal shqipëtar për njohje me miq të ri!

Popularity:

tags for www.top.al shqiperia / top / goca cuna / vajza te bukura

Favicon of www.nerashti.com  

Nerashti.com - Ballina - Portali Nerashti.com

Portali informativ, dhe argetues " nerashti.com " science, health, medicine, entertainment, showbiz

Popularity:

tags for www.nerashti.com online / lajme nga shqiperia / o sa mire 6 / kafeneja jone 2013

Favicon of www.albobserver.com  

Albobserver.com - Albania Observer - Agjenci lajmesh ne gjuhen shqipe

Albania observer - agjenci lajmesh ne gjuhen shqipe. Albanian worldwide news agency

Popularity:

tags for www.albobserver.com lajme / kosova / bota / lajmi i fundit

Favicon of grid.al  

Grid.al - Lajme - GRID.AL

Grid.al ben organizimin, grupimin dhe rangimin e permbajtjeve nga ueb faqet shqiptare

Popularity:

tags for grid.al lajme / sport / bota / futboll

Favicon of veqsport.com  

Veqsport.com - Lajme sportive shqip, Transfere, Boterori 2014, Parashikime - veqsport...

Portali me i pasur sportiv shqipetar.lajme sportive, analiza, parashikime, transferime live, ndeshje live

Popularity:

tags for veqsport.com lajme / sport / lajme shqip / futboll

Favicon of lajmeshqip.org  

Lajmeshqip.org - Lajme Shqip - Lajmet e fundit, Lajme Shqiperi, Lajme Kosove...

Ketu mund ti gjeni lajmet me te reja si nga vendi dhe bota!

Popularity:

tags for lajmeshqip.org lajme / lajme shqip / lajme maqedoni / shqip lajme

Favicon of albalove.ch  

Albalove.ch - Lajme nga Maqedonia, Kosova, Shqiperia, Bota dhe Sporti

Lajme nga maqedonia, kosova, shqiperia, bota dhe sporti rifreskim çdo 20 minuta, me të rejat dhe më të fundit

Popularity:

tags for albalove.ch shqip / lajme shqip / shqiptare / top channel

Favicon of www.10minuta.com  

10minuta.com - Lajmet, Lajme Shqip, Lajmet e fundit, Lajmi i fundit nga Kosova | 10minuta...

Gazeta lajm shqip online nga kosova, lajmet e fundit nga vendi dhe bota sot, 10minuta.com

Popularity:

tags for www.10minuta.com lajme / shqip / kosova / bota

Favicon of borozani.com  

Borozani.com - Lajme Sport Shqip.

Sport shqip në mediumin sportiv më të saktë dhe më të shpejtë mbi ngjarjet më të reja vendore e globale

Popularity:

tags for borozani.com lajme / sport / futboll / live

Favicon of infoglobi.com  

Infoglobi.com - infoGLOBI | Agjenci e lajmeve

Infoglobi.com ju sjell lajmet e fundit nga bota, nga fusha e politikës, ekonomisë, kulturës, shkencës

Popularity:

tags for infoglobi.com lajme / sport / kosova / showbiz

Favicon of www.lajmeshqip.com  

Lajmeshqip.com - Lajme Shqip | Lajme, Lajmet e fundit, Shqip, Hulumtime, Dossier, Sport...

Lajme, lajme shqip, lajmet e fundit nga shqiperia, kosova, maqedonia, vendi, rajoni dhe bota!

Popularity:

tags for www.lajmeshqip.com lajme / sport / kosova / lajme shqip

Favicon of www.tvshqiperia.com  

Tvshqiperia.com - Tv Shqip Live - Tv Internacionale Live - Ndeshje Live...

Popularity:

tags for www.tvshqiperia.com showbiz / live / gazeta shqip / news24 tv

Favicon of www.kombetare.al  

Kombetare.al - Gazeta Kombetare | Lajmet e fundit nga vendi dhe bota

Gazete e perditshme shqiptare kombetare me lajmet me te fundit nga vendi, rajoni dhe bota

Popularity:

tags for www.kombetare.al lajme / sport / shqip / lajmi i fundit

Favicon of tiranaxxl.com  

Tiranaxxl.com - Tirana XXL - Portali i Kryeqytetit - Tirana XXL kërkon të thellojënjohjen...

Ne mundohemi të njohim çdo cep të kryeqytetit në shtrirjen e tij xxl dhe të trasmetojmë të

Popularity:

tags for tiranaxxl.com dhe / albania / ngjarje / tirana

Favicon of www.telegrafi.com  

Telegrafi.com - Portali Telegrafi - Gazeta Shqiptare ne Internet - Lajmet e fundit Shqip...

Telegrafi eshte medium i pavarur informativ dhe me i vizituari ne gjuhen shqipe.lajme me te funditnga ekonomia

Popularity:

tags for www.telegrafi.com lajme / dhe / nga / euro

Show more
Google ads

Sites with a similar domain name

We found 20 websites. With this list of domains you can understand how other people use the domain name with the same domain name

Domain PageRank Popularity Safety
Tirana Bank   tiranabank.al Google PageRank for www.tiranabank.al
Welcome to Tirana International Airport, Albania   tirana-airport.com Google PageRank for www.tirana-airport.com
Tirana XXL - Portali i Kryeqytetit - Tirana XXL kërkon të thellojë njohjen e kryeqendrës së shqiptarëve, nga ku cdo ditë lindin ide, realizohen projekte, evente, marrin formë ëndrra dhe ndodhin një mijë e një të reja. Tirana XXL është portali që të duhet për të lëvizur në Tiranë.   tiranaxxl.com Google PageRank for tiranaxxl.com
Faqja e Parë - TiRaNa GaMinG   tiranagaming.com Google PageRank for tiranagaming.com
TIFF - TIRANA INTERNATIONAL FILM FESTIVAL   tiranafilmfest.com Google PageRank for www.tiranafilmfest.com
Tirana Times - Albania’s weekly English language newspaper   tiranatimes.com Google PageRank for www.tiranatimes.com
Tirana Jazz Radio   tiranajazzradio.com Google PageRank for www.tiranajazzradio.com
Hotels in Tirana Albania, Tirana accommodation, Visit Tirana   tirana-hotel.com Google PageRank for www.tirana-hotel.com
Tirana Press — Flash press around Albania   tiranapress.net Google PageRank for www.tiranapress.net
Tirana MMA Center   tiranammacenter.com Google PageRank for tiranammacenter.com
Tirana Vacation Rentals, Villas, Apartments for Rent in Tirana   tiranarent.com Google PageRank for tiranarent.com
RRETH NESH - TIRANA REAL ESTATE  shitje-blerje-qira  Integritet,ndershmeri dhe njohuri  te cilave mund ti besoni   tiranarealestate-al.com Google PageRank for www.tiranarealestate-al.com
Shiko Kanale Tv Shqip Live Online Falas Big Brother albania 7   tiranachat.info Google PageRank for www.tiranachat.info
Tirana Ekpres | Promoting art, culture and a sustainable development of tourism and the environment.   tiranaekspres.com Google PageRank for tiranaekspres.com
Tirana Property Real Estate   tiranaproperty.com Google PageRank for tiranaproperty.com
Tirana Backpacker hostel   tiranahostel.com Google PageRank for www.tiranahostel.com
HOME- TIRANA BUSINESS PARK   tiranabusinesspark.com Google PageRank for www.tiranabusinesspark.com
Tirana 24/7 Informacione — Tiranatime.com   tiranatime.com Google PageRank for www.tiranatime.com
Tirana Hostel Tirana Trip'N'Hostel Hostel Albania Hostel   tiranatripnhostelalbania.com Google PageRank for tiranatripnhostelalbania.com
Tirana Open Institute | Tirana Open Institute   tiranaopeninstitute.org Google PageRank for tiranaopeninstitute.org
Show more

General Statistics

Title: Tirana Observer | Lajme nga Shqiperia, Bota dhe Rajoni
Pagerank: Google PagerankTake this button and put in your website
SEO score: 36%
Website Worth: $9,130 USD
Web Safety:
Web safety signals the level of trust for the site's suitability for all users.
Child Safety:
Child safety signals the level of trust for the site's suitability for children.
Alexa Rank: 366,483
Primary Traffic:
The country where current domain is most popular relative to the other countries
Albania
Alexa backlinks: 98
Webstatsdomain backlinks:
IP-address: 198.154.250.133 [Trace] [Reverse]
Server Location: United States (Houston) [See domains hosted in Houston | United States]
Date Registered: 1992-04-20 23:00:00
Site Age: 22 years and 0 months
Pageviews per User: 1.8
Average Time on Site: 03:09
Search Percent:
Estimated percentage of visits to www.tiranaobserver.al that came from a search engine
31.3%
Bounce:
Estimated percentage of visits to www.tiranaobserver.al that consist of a single pageview
62.4%
Daily Pageviews: n\a
Load Time: 1.81 seconds
Show more

Contact information:

Facebook profile for www.tiranaobserver.al
@tiranaobserver
See tiranaobserver.al contact information in whois record

Website categories

Currently, we found 11 categories on tiranaobserver.al
dhe 7'916 sites suplemente 11 sites
lifestyle 93'878 sites politikë 23 sites
opinion 47'243 sites fundit 559 sites
rajoni 98 sites tirana 1'327 sites
anketa 1'602 sites gazeta 3'574 sites
sport 307'487 sites
Show more

Visitors Localization

Traffic Estimations Medium
Traffic Rank 366,483th most visited website in the World most visited website in the World
Albania 54.8 Australia 36.4

Alexa traffic graph analysis

Alexa traffic rank show how popular a site is relative to other sites. Tiranaobserver.al is ranked 366,483 in the world (among the 30 million domains). A low rank means that your website gets a lot of visitors.

Alexa rank: 366,483 visit alexa Alexa backlinks: 98
This report show rough estimate of tiranaobserver.al's popularity
The top queries driving traffic to www.tiranaobserver.al from search engines.
gazeta tirana observer
tirana observer
tirana observer al
si te ushqehemi
kuzej gunej
bilbil mema
tiranaobserver
denion mejdani
qeveria rama
saimir kodra

Web safety analysis

tiranaobserver.al is safe website. This information from Google, AVG Threat Labs, McAfee SiteAdvisor, Wot.

Google Safebrowsing: Safe
Avg Antivirus Safe
Wot Raiting n\a
SiteAdvisor Safe
Child Safety n\a
Copy & paste code at your website:

just copy & paste the snippet into your website!

just copy & paste the snippet into your website!

Domain Name Analysis

Using this list of sites you can analyze domain name

Domain Name: www.tiranaobserver.al
Domain Age: 22 years
Creation: 1992-04-20
See tiranaobserver.al whois information

Websites hosted on same IP

Domain Popularity PageRank
CRLDS kolldani.com Check google pagerank for kolldani.com
Platforma Virtuale platformagjinore.al Check google pagerank for platformagjinore.al
VB Distribution vbdistribution.com Check google pagerank for vbdistribution.com
INFLIGHT CATERING SERVICES INTERNATIONAL tiranacatering-airport.com Check google pagerank for tiranacatering-airport.com
TURIZMI RINOR turizmirinor.com Check google pagerank for turizmirinor.com
LD Advertisement ldadvertisement.com Check google pagerank for ldadvertisement.com
HOTEL VICTORIA hotelvictoria-al.com Check google pagerank for hotelvictoria-al.com
Studio Ligjore Gurabardhi | Just another WordPress site studioligjore-gurabardhi.com Check google pagerank for studioligjore-gurabardhi.com
kopshti bota e femijeve botaefemijeve.com Check google pagerank for botaefemijeve.com
Index of / www.teagroup.al Check google pagerank for www.teagroup.al

Domain Availability

Register the various extensions of your domain to protect your brand from cybersquatters.
Domains (TLD) Availability
tiranaobserver.com
tiranaobserver.net
tiranaobserver.org
tiranaobserver.info
tiranaobserver.biz
tiranaobserver.us

Typo Availability

Register the various typos of your domain to protect your brand from phishing attempts and cybersquatters.
Domains (TLD) Availability
riranaobserver.com Available. Book it now!
turanaobserver.com Available. Book it now!
tieanaobserver.com Available. Book it now!
tirsnaobserver.com Available. Book it now!
tirabaobserver.com Available. Book it now!
tiransobserver.com Available. Book it now!
tiranaibserver.com Available. Book it now!
tiranaovserver.com Available. Book it now!
tiranaobaerver.com Available. Book it now!
tiranaobswrver.com Available. Book it now!
tiranaobseever.com Available. Book it now!
tiranaobsercer.com Available. Book it now!
tiranaobservwr.com Available. Book it now!
tiranaobservee.com Available. Book it now!
Show all
Show more

Keywords Consistency

In this table we show keywords that are most commonly found on the site. Words marked with 2 or 3 stars best describe the theme of the site, as found in the main site html tags.

  Keywords Freq Title Desc <H> Anchors
dhe 78
nga 60
video 58
rama 48
topics 45
  Keywords (2 words) Freq Title Desc <H> Anchors
dyshet kriminale 12
kriminale q tronditn 11
tronditn botn 11
kundr transportit 11
transportit t marijuans 11
  Keywords (3 words) Freq Title Desc <H> Anchors
dyshet kriminale q tronditn 11
kundr transportit t marijuans 11
kriminale q tronditn botn 11
operacion kundr transportit 11
kraht e trndafilit t kuq 9

Headings

Your website is structured using HTML headings (<H2> to <H6>),but you need to use <H1> Heading Tag. Search engines place a lot of value on the text inside <H1> tags, so make sure that it's optimized and well-represents the page contents.

<H1> <H2> <H3> <H4> <H5> <H6>
055000
<H2> lajme nga shqiperia, bota dhe rajoni
<H2> politikë
<H2> lifestyle
<H2> aktualitet
<H2> opinion
<H3> video lajme
<H3> op – ed
<H3> sondazh
<H3> versioni print 6 prill 2014
<H3> lajmet e fundit
Show more

Website Load Time Analysis

Website load time is important factor,because Google is taking site’s loading speed into consideration in determining its ranking. Even though this will not land a big impact, it is still something we (webmasters) should really look into. The reason is pretty simple – majority of visitors are usually in rush and no one is fond of waiting half a century before the website finally load its content or failed to load. At the last check on 2013-12-25, website load time was 1.81. The highest load time is 3.80, the lowest load time is 1.81, the average load time is 2.69.

Website worth

Estimated worth website
Copy & paste code at your website:
Estimated worth website
Copy & paste code at your website:
Get Widget!
Google ads

0reviews

Select

captcha
Enter the code shown above